Wrześniowy poranek zapowiadał się typowo, kolejna pielgrzymka, standardowe czynności…tymczasem okazało się, że był to wyjątkowy dzień. Dlaczego? Posłuchajcie sami 😊.

     Pielgrzymkowa ekipa na czele z Ojcem Proboszczem i Siostrami Felicjankami zameldowała się o godz. 7:00 przy naszym parafialnym kościele. Mimo porannej godziny wszyscy z dobrymi humorami i uśmiechami na twarzach wyruszyli do sanktuarium św. Andrzeja Boboli gdzie czekał na nas autokar. Spotkanie ze św. Stanisławem Kostką Patronem dzieci i młodzieży przeżywaliśmy razem z dziećmi, rodzicami, Ojcami Jezuitami i Siostrami Felicjankami z parafii św. Andrzeja Boboli. Była to dla nas prawdziwa radość z tego, że możemy być razem. Szczęśliwie dotarliśmy do Przasnysza skąd wyruszyliśmy do celu naszej pielgrzymki czyli Rostkowa. Radość nasza była ogromna ponieważ tysiące dzieci i młodzieży razem z opiekunami przybyło aby wziąć udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce do Rostkowa, które jest miejscem urodzenia św. Stanisława Kostki. Warto dodać, że dzieci i młodzież pielgrzymowała już po raz 35. z najbardziej odległych zakątków naszego kraju. Cieszymy się, że mogliśmy wpisać się w ten pielgrzymi trud także my😊!
     Tegoroczna wędrówka odbywała się pod hasłem I poszli za Nim. Zimna i deszczowa aura nie zniechęciła młodych pątników, którzy z pieśnią na ustach, zdążali do rostkowskiego sanktuarium. Uśmiech i entuzjazm dzieci znalazł swoje odzwierciedlenie w zmianie aury pogodowej, po deszczowych chmurach nie zostało ani śladu…na niebie rozbłysło piękne słońce 😊! Pielgrzymkowej Eucharystii przewodniczył Ks. bp Mirosław Milewski. Kazanie wygłosił ks. Wojciech Kruszewski, wikariusz parafii św. Stanisława BM w Mławie. Życzył dzieciom, aby nieustannie dążyły do świętości, przyjaźniąc się z Jezusem. Zachęcił też słuchaczy, by wzorowali się na św. Stanisławie, kochając innych i starając się być odważnymi w czynieniu dobra. Po Eucharystii udaliśmy się do kościoła gdzie św. Stanisław przyjął chrzest, po wspólnej modlitwie i zdjęciach poszliśmy zakupić pamiątki na pobliskich stoiskach, które są nieodłączną atrakcją corocznej pielgrzymki. Następnie udaliśmy się na pobliski teren przy szkole gdzie Ojcowie i Siostry przygotowali smacznego grilla połączonego z zabawami na świeżym powietrzu. Nikomu nie chciało się opuszczać Rostkowa, czas upłynął szybko w radosnej i entuzjastycznej atmosferze. Za rok z pewnością wybierzemy się na pielgrzymi szlak do Rostkowa. Ciebie też nie może tam zabraknąć😊!

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.