Zimowisko w poszukiwaniu skarbu wiary 😊

     Drugi tydzień ferii zimowych dla dzieci naszej parafii upłynął pod znakiem przygód i nowych wyzwań. W poniedziałek 22 stycznia schola Promyki Miłosierdzia, ministranci naszej parafii razem z opiekunami: O. Tomaszem Rakowskim SJ, S.M. Klaudią Gutowską CSSF, S.M. Florentyną Szostak CSSF a także dziećmi z parafii św. Andrzeja Boboli z opiekunami: Ojcem Jakubem Szelką SJ, S.M. Miriam Kondraciuk CSSF i S.Katarzyna M. Pigul CSSF pojechali autokarem na zimowisko do Karpacza gdzie w Ośrodku Wypoczynkowym Złoty Potok spędzili niezapomniany czas zimowego wypoczynku. Na szczęśliwą drogę i pobyt w Karpaczu pobłogosławił dzieciom i opiekunom Ojciec Proboszcz Wiesław Kulisz SJ.

     W czasie podróży dzieci zostały wprowadzone w tematykę zimowiska, w autokarze miało miejsce pierwsze spotkanie w poszukiwaniu skarbu wiary, podczas którego dzieci poznały Maryję jako Przewodniczkę na drodze wiary. Po przyjeździe na miejsce wypoczynku czekała na wszystkich przepyszna kolacja i piękne pokoje. Korzystając z zimowej aury zimowicze udali się do pobliskiego parku gdzie zabawom na śniegu nie było końca, podziwiali także piękną błyszczącą bombkę w centrum Karpacza. Zmęczeni podróżą i zabawą na śniegu nasi podróżnicy chętnie poszli spać by nabierać potrzebnych sił na kolejne dni. W wtorkowy poranek przywitał wszystkich śniegiem i słońcem. Po śniadaniu wypoczywające dzieci razem z Ojcami i Siostrami przeszli do świetlicy gdzie miało miejsce spotkanie w poszukiwaniu…

     Dzieci odkryły chrzest jako bramę, która otwiera nam drogę do skarbu jakim jest wiara. Uczestnicy zimowiska otrzymali konkretne zadania, z których wywiązywały się przez cały dzień. Jednym z zadań było przypomnienie daty chrztu i parafii, w której dzieci przyjęły ten sakrament. Ponadto modlitwą zostali ogarnięci rodzice chrzestni i wszyscy, którzy jeszcze sakramentu chrztu nie przyjęli.

     Po spotkaniu grupa z Warszawy pełna zapału wyruszyła z Karpacza do Fabryki zabawek drewnianych i klocków w Jiretinie w Czechach ze słynnymi czeskimi postaciami z bajek. Uczestnicy zimowiska razem z opiekunami zwiedzili fabrykę a następnie każdy mógł wykonać własne drewniane zabawki. Dzieci z łatwością odnalazły się w gęstwinie kolorowych klocków tworząc własne, niepowtarzalne dzieła. Był oczywiście czas na posiłek i pyszną, gorącą czekoladę. Po powrocie do Karpacza podróżnicy z Warszawy zostali podzieleni na dwie grupy: pierwsza udała się na kulig a druga została na miejscu gdzie oddała się zimowemu szaleństwu zjeżdżając z wysokiego ośnieżonego stoku. Po godzinie nastąpiła zamiana grup tak by każdy skosztował kuligu i szybkich zjazdów ze stoku. Czas szybko upłynął i tuż przed zmrokiem cała ekipa dotarła do Ośrodka Złoty Potok na przepyszną kolację i odrobinę odpoczynku, po którym miało miejsce przygotowanie do wspólnej Eucharystii a następnie podsumowanie dnia i zasłużony sen.
     Kolejny dzień w górach zapowiadał się interesująco. Po porannej toalecie wszyscy uczestnicy zimowiska spotkali się w świetlicy na trzecim już spotkaniu w poszukiwaniu… Tym razem w poszukiwaniach wskazówką było Słowo Boże, które pomaga poznawać Boga, ufać Mu a przez to wzrastać w wierze. Po przepysznym śniadaniu z nadzieją na nowe przygody dzieci i ich opiekunowie pojechali autokarem do IQlandii w Libercu w Czechach czyli do nowoczesnego centrum nauki gdzie wszyscy: mali i dorośli bawili się nauką. Czas w centrum upłynął szybko, żal było odjeżdżać ale pani Iwona w Złotym Potoku czekała
z pyszną kolacją. Po dotarciu do domu, zjedzonych smakołykach był czas na odpoczynek, następnie Eucharystia, podsumowanie dnia, i czas na sen.
      Następny dzień pobytu w Karpaczu został zainaugurowany wspólną modlitwą w czasie porannej Eucharystii i spotkanie w poszukiwaniu… podczas którego poznano przewodnika dnia - św. Pawła – świadka wiary. Po uczcie duchowej podróżnicy udali się na śniadanie a następnie odbyła się wycieczka autokarowa do Piechowic gdzie uczestnicy zimowiska zwiedzali Hutę Szkła Kryształowego Julia a także skorzystali z warsztatów malowania na szkle. Po kilku godzinach wszyscy wrócili do Karpacza gdzie na rynku dzieci kupiły wspaniałe pamiątki i kartki upamiętniające zimowisko. Kolejna atrakcja dnia to Park wodny Tropikana w hotelu Gołębiewski. Wieczorem czekała jeszcze jedna tym razem urodzinowa niespodzianka przygotowana specjalnie dla Mai, która skończyła 6 lat. Wspaniały tort uświetnił życzenia i niestety ostatnią kolację…były pierwsze pożegnania i podziękowania dla pani Iwony Bulej, która gościła grupę z Warszawy. Wieczorem była dyskoteka i modlitwa kończąca dzień.

      Nadszedł czas powrotu do domu. Wspólną Eucharystią został rozpoczęty ostatni dzień w zimowym Karpaczu. Po pysznym śniadaniu drużyna z Warszawy razem z opiekunami wyruszyła najpierw do wrocławskiego afrykarium na warsztaty Bliskie spotkania z małpami a następnie prosto do naszych domów w Warszawie. Podczas podróży miało miejsce ostatnie spotkanie w poszukiwaniu… Tym razem Przewodnikami w poszukiwaniu skarbu wiary byli święci Patronowie. Droga do domu upłynęła szybko i bezpiecznie. Dzieci z pewnością na zawsze zapamiętały piosenkę Góry do Góry zapisaną na pierwszej płycie Małego TGD. Ta piosenka stała się prawdziwym hitem i hymnem naszego zimowiska! Rodzice czekali na dzieci przy kościele św. Szczepana gdzie podjechał autokar. Tak zakończyła się zimowa wyprawa do Karpacza. Czekamy już na kolejne zimowisko 😊!

Pozostałe zdjęcia można obejrzeć w galerii: Karpacz_2018

Copyright © 2014. All Rights Reserved.