„Módlmy się wspólnie: duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci” 

Komunikat Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski
w sprawie inicjatywy „Różaniec do granic”

     Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec.

     Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa "Różaniec do granicz". Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani na granicach naszej Ojczyzny – o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.

Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Módlmy się wspólnie: duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci.

Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu, przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach i ulotkach, dostarczonych do parafii.

Warszawa, 20 września 2017 r.

źródlo: ekai.pl

      W dniach 8 - 10 września 2017 r. odbyła się trzydniowa, autokarowa, parafialna pielgrzymka śladami św. Brata Alberta i św. Siostry Faustyny. Odzieliśmy pustelnię św. Brata Alberta na Kalatówkach. Modliliśmy się w kaplicy, przy krzyżu, przy którym trwał na modlitwie również św. Br. Albert. Odwiedziliśmy również Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Sanktuarium to jest wotum wdzięczności za ocalenie z zamachu życia św. Jana Pawła II.
      Zwiedzaliśmy Zakopane, Kaplicę na Jaszczurówce, podziwialiśmy panoramę Tatr z Cyrhli. Wielkim przeżyciem było zwiedzanie Starego Kościołka i zabytkowego cmentarza. Byliśmy tez przy Wielkiej Krokwi. Trwa jej remont.
     W Krakowie zaczęliśmy zwiedzanie od Wawelu. Zamek i Katedra. Dzwon Zygmunta i Groby Królewskie. Przeszliśmy traktem królewskim. pod Kościół Mariacki i Ołtarz Wita Stwosza. Kościół św. Barbary, przy którym wysłuchaliśmy hejnału z wieży mariackiej. Trębacz nawet nas zauważył i pozdrowił z góry.
     Ostatnim etapem pielgrzymki była modlitwa w Sanktuarium - Kaplicy św. Siostry Faustyny, Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz zwiedzanie pięknego Sanktuarium św. Jana Pawła II. Przez cały czas pielgrzymki mieliśmy piękną pogodę. Tatry widać było jak na dłoni. Wszystkim pielgrzymom dopisywała również pogoda ducha. Szczęśliwi wróciliśmy do domu i już myślimy o następnej pielgrzymce.

Fot.: Magdalena Pestrakiewicz

bierzmowanie

 

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania

Katecheza w sali św. Stanisława Kostki

poniedziałek
- godz. 15.30, 19.00

wtorek
- godz. 13.40

środa,
- godz. 15.00, 16.00

czwartek
- godz. 15.30

Katechezę prowadzi
O. Andrzej Kiełbowski SJ

      

    15 sierpnia 2017 r. licznie zgromadzeni pielgrzymi, parafianie i turyści, uczestniczyli w Uroczystości Odpustowej Wniebowzięcia Matki Bożej, w Sanktuarium Świętolipskim. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. bp Tadeusz Bronakowski biskup pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej, koncelebrowali Księża z pobliskich dekanatów oraz ojcowie Jezuici posługujący w Sanktuarium i przybyli z innych wspólnot. W Uroczystości Odpustowej uczestniczył również O. Proboszcz Wiesław Kulisz oraz ministrant z naszej parafii Jakub Łuczak, który podczas procesji niósł feretron z Najśw. Sakramentem.

 

fot. Grzegorz Stępień

     Naszą kolonię rozpoczęliśmy zbiórką o godz. 6.50 przed kościołem św. Szczepana. Zapakowaliśmy swoje bagaże i wyruszyliśmy autokarem w Bieszczady. Po drodze zwiedzaliśmy Lubartów, wtedy dołączyła się do nas 8osobowa schola z s.M.Marleną Zabłocką. Tam też mieliśmy Mszę świętą, po której ruszyliśmy w dalszą podróż. Po drodze zatrzymaliśmy się w Rzeszowie. Zwiedziliśmy tam Muzeum Dobranocek. Potem krótki spacer po rynku Starówki, gdzie mieliśmy okazję przysłuchiwać się przygotowaniom do koncertu Kayah. Do ośrodka dotarliśmy na obiadokolację. W niedzielę po porannej modlitwie i śniadaniu udaliśmy się do pobliskiego kościoła na Mszę świętą. Podczas homilii, którą wygłaszał ksiądz misjonarz, dowiedzieliśmy się, jak żyją i uczą się dzieci w Afryce. Było to dla nas pouczające, zaczęliśmy doceniać to, co mamy każdego dnia. Po Mszy w bardzo szybkim tempie szliśmy przez zaporę na rejs statkiem po zalewie. Aby dowiedzieć się, dlaczego i w jaki sposób została zbudowana zapora oraz jak funkcjonuje, obejrzeliśmy krótki film dokumentalny na ten temat. W drodze na obiad niektórzy kupili pierwsze pamiątki.

Czytaj więcej: Wypoczynek dzieci w Bieszczadach 2017 r.

      W czwartek 15 czerwca 2017 r. obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Po uroczystej Mszy św. o godz. 11.00. ulicami naszej parafii wyruszyła procesja do czterech ołtarzy. Zgodnie z tradycją poszczególne ołtarze przygotowali mieszkańcy parafii.

"Ja jestem Chlebem życia, kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął;
a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie."

  Fot.: Zbyszek Kubisiak

     11 czerwca 2017 r. w niedzielę – po – Mszy św. o godz. 11.00 wraz z naszymi parafianami i gośćmi uczestniczyliśmy w Parafialnym Pikniku Rodzinnym. 

DSC 5946 

Fot.: Zbyszek Kubisiak

W wakacyjne niedziele,
w lipcu i sierpniu,
nie ma Mszy św. dla przedszkolaków
o godz. 12.15
oraz Mszy św. o godz. 17.00.

 

Niedzielnej Mszy św. w języku hiszpańskim o godz. 10.45,
nie będzie do końca września.

 

W lipcu i w sierpniu
nie będzie też
czwartkowej Adoracji
Najświętszego Sakramentu
piątkowej Medytacji
pod Krzyżem.

 

Kancelaria parafialna
w lipcu i sierpniu będzie czynna
we wtorki w godz. od 16.00 do 18.00
w piątki w godz. od 10.00 do 12.00.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.