Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie

4 Niedziela Wielkanocna

12 maja 2019

 

  • Już od kilku dni przebywa z wizytą w Polsce O. Arturo Sosa SJ, Generał naszego zakonu. Od najbliżej środy będziemy gościć Go w Warszawie.
  • Dzisiaj rozpoczyna się w kościele Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne oraz do życia konsekrowanego.
  • Wczoraj dzieci z naszej parafii przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej. Życzymy im, aby nieustannie wzrastały w miłości do Pana Jezusa i by stale towarzyszyła im opieka Matki Bożej.
  • Trwa Biały Tydzień. Do piątku dzieci komunijne będą uczestniczyły w nabożeństwie majowym o godz. 18.00 i we Mszy św. o godz. 18.30. W sobotę – pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu.
  • W czwartek 16 maja o godz. 18.00, we wspomnienie św. Andrzeja Boboli, jezuity, męczennika - Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej, w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Homilię wygłosi O. Arturo Sosa SJ, Generał Towarzystwa Jezusowego. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  • W niedzielę 2 czerwca, przypada XII Święto Dziękczynienia. O godz. 8.00 - z Placu Piłsudskiego wyruszy procesja do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie o godz. 12.00 zostanie odprawiana uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski.
  • Trwają przygotowania do Parafialnego Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się w niedzielę 9 czerwca, Już dzisiaj zapraszamy naszych parafian, rodziny i dzieci do wspólnego świętowania. Chętnych prosimy o włączenie się w przygotowania.
  • Podczas pikniku odbędzie się kiermasz z nagrodami. Prosimy Was o przekazywanie upominków: np. książki, książki dla dzieci, zabawki, obrazki, pejzaże i drobne rzeczy, które mogą ucieszyć.
  • Wszystkich zapisanych na dwudniową, autokarową pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, prosimy o wpłatę i uzupełnienie danych potrzebnych do ubezpieczenia.
  • Spełniając prośbę wielu naszych parafian, zamierzamy zmienić nagłośnienie w naszej świątyni. Od kilku dni słyszymy próbną - nową jego wersję. Po czasie próby i korekty nastąpi właściwy montaż. Zwrócimy się do Was z gorącą prośbą o pomoc w spłaceniu tej inwestycji. Szczegóły w najbliższym czasie.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.