Nie JESTEŚ sam – pod takim hasłem odbyła się 37. Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa. W spotkaniu 14 września br. uczestniczyły z naszej parafii dzieci z rodzicami. Duchowymi opiekunami był O. Bogdan Leśniak SJ i S.M. Klaudia Gutowska CSSF.
   Pierwszym elementem w programie dnia było spotkanie dzieci w Przasnyszu, skąd po zawiązaniu wspólnoty dzieci w grupach prowadzonych przez swoich Opiekunów, wybrały się w pieszą pielgrzymkę do Rostkowa. Po ponad godzinnym marszu dzieci dotarły do miejsca urodzenia św. Stanisława Kostki. Następnie dzielni pielgrzymi wzięli udział w Mszy Świętej pod przewodnictwem J. E. ks. biskupa Mirosława Milewskiego.
      Po duchowej uczcie udaliśmy się na pobliskie stragany gdzie dzieci mogły kupić słodkości i pamiątki ze św. Stasiem Kostką. Po udanych zakupach nadszedł czas na obiad, który został przygotowany razem z parafią św. Andrzeja Boboli. Pełni wrażeń, szczęśliwi ze spotkania ze Świętym Patronem wróciliśmy do Warszawy gdzie czekał na nas O. Proboszcz i Rodzice.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.