Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Światowe Dni Młodzieży
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze
Światowe Dni Młodzieży Światowe Dni Młodzieży

Ogłoszenia Duszpasterskie

33 Niedziela Zwykła

17 listopada 2019

 

  • Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich – pod hasłem: Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie (Ps 9.19). Ustanowił go papież Franciszek. Jest to dzień pamięci, modlitwy i pomocy ubogim żyjącym pośród nas.
  • W najbliższy wtorek o godz. 19.15, w kaplicy św. Judy Tadeusza odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu duchowość ludzi świeckich. Jego temat brzmi: „Na czym polega apostolstwo świeckich? Jak możemy uświęcać świat?” Prowadzi: O. Adam Schulz SJ.
  • W najbliższy czwartek przypada 164 rocznica powstania Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Felicjanek. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy z Siostrami pracującymi w naszej parafii, w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.30.
  • Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św. odbędzie się także w czwartek, 21 listopada, o godz. 17.15, w domu parafialnym. Zapraszamy rodziców.
  • Do końca listopada, codziennie o godz. 18.00, modlimy się na różańcu za zmarłych poleconych nam w wypominkach oraz w każdy czwartek tego miesiąca, o godz. 8.00 sprawowana jest za nich Msza św.
  • W przyszłą niedzielę, dzieci ze scholi i nasi ministranci będą zbierać dobrowolne ofiary do puszki na potrzeby duszpasterskie Liturgicznej Służby Ołtarza.
  • W kalendarzu liturgicznym w najbliższy poniedziałek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w środę - św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; w czwartek - Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w piątek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
  • W ostatnim czasie mieliśmy trzykrotną próbę włamania do skarbonek w kościele. Prosimy Was o czujność i troskę o naszą świątynię.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.