Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie

2 Niedziela Adwentu

8 grudnia 2019

 

  • Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, dziś w kościele zbierane są ofiary pieniężne na pomoc Kościołowi na Wschodzie. W naszej świątyni można je składać do skarbony wystawionej pod chórem. Zebrane ofiary przekażemy Polskim Misjonarzom pracującym na Wschodzie.
  • „Zawierzyć nadziei” – to temat rekolekcji adwentowych, które za tydzień rozpoczną się w naszej parafii.
  • W niedzielę, nauki rekolekcyjne głoszone są podczas każdej Mszy św. W dni powszednie – od poniedziałku do środy o godz. 9.00, 18.30. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  • Rekolekcje wygłosi O. Wojciech Nowak SJ, jezuita z Kalisza – Dyrektor Domu Rekolekcyjnego..
  • Wigilijne Opłatki i świece „Caritas” dostępne są dziś w przedsionku kościoła, a w tygodniu w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • Kupując świece Caritas, wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  • W najbliższy wtorek o godz. 19.15, w kaplicy św. Judy Tadeusza odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu duchowość ludzi świeckich. Jego temat brzmi: „Jak stawać się przyjacielem Maryi?” Prowadzi: O. Adam Schulz SJ.
  • W najbliższy czwartek, 12 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 18.30 będziemy celebrować uroczystość ku czci Matki Bożej z Guadalupe. W imieniu Meksykanów mieszkających w Warszawie zapraszamy naszych parafian na wspólne świętowanie Patronki obu Ameryk.
  • Świeckie misjonarki - Paulina i Karolina, posłane z naszej parafii do Indii i do Brazylii, zapraszają na świadectwo misyjne i pokaz zdjęć dzisiaj, w niedzielę, 8 grudnia, o godz. 18.00 w sali św. Stanisława Kostki.
  • W kalendarzu liturgicznym przypada następujące wspomnienie: w czwartek – Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe; w piątek – św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w sobotę – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora kościoła.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.