W tym roku z powodu pandemii koronawirua w Wielki Piątek nie możemy uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej w kościołach. W naszych rodzinach budujemy wspólnotę, dzielimy się naszą wiarą, przeżywamy wspólnie mękę i śmierć Chrystusa. 

   

      W Wielką Sobotę,  wyjątkowo w tym roku obrzęd poświęcenia pokarmów w kościołach zastąpiony jest ich błogosławieństwem w domach w Niedzielę Wielkanocną

   Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) kard. Angelo Bagnasco oraz Przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) Jean-Claude Hollerich SJ, w uzgodnieniu z Sekretariatem Stanu Stolicy Apostolskiej, poprosili wiernych o zapalenie świecy w Wigilię Paschalną w ramach inicjatywy „światła nadziei dla świata”. Będzie to znak jedności wszystkich katolików, którzy z powodu epidemii koronawirusa nie mogą uczestniczyć w celebracji. Będzie to również znak nadziei, który przywodzi nam na myśl świecę paschalną – symbol Chrystusa Zmartwychwstałego, Dawcy nadziei, pokoju i życia.

               

    W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny ze zdjęć z naszych domów stwórzmy wspólnotę przy wirtualnym stole wielkanocnym. Nie zastąpi to naszych bezpośrednich spotkań, ale w obecnej trudnej sytuacji pozwala utrzymywać nasze relacje. Dzielmy się radością i nadzieją, którą przynosi zmartwychwstanie Jezusa.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.