Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie

24 Niedziela Zwykła

13 września 2020

 • Dzisiaj rozpoczyna się w kościele X Tydzień Wychowania, pod hasłem: „Budujmy więzi”. Jest to czas refleksji i modlitwy za wszystkich odpowiedzialnych za formację i wychowanie dzieci i młodzieży.
 • Również dzisiaj, członkowie Akcji Katolickiej i nasz parafialny zespół Caritas, przed kościołem prowadzi zbiórkę ofiar na pomoc potrzebującym rodzinom i dzieciom. Dziękujemy za hojne serce i wsparcie. 
 • Wydawanie paczek - w najbliższy czwartek – od godz. 10.00 do 12.00 oraz od 16.00 do 18.00.
 • W najbliższy wtorek, 15 września, po Mszy św. o godz. 18.30, odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy do udziału w niej liderów poszczególnych grup i wspólnot.
 • W czwartek o godz. 17.15, w kaplicy św. Judy Tadeusza, odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszamy Rodziców.
 • W każdy czwartek – całodzienne wystawnie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy i zachęcamy parafian do udziału w tej modlitwie. 
 • Zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia plastyczne inspirowane niedzielną Ewangelią pt: „KREDKAMI DO NIEBA”. Spotkania odbywać się będą w każdy piątek o godz. 17.15 w Domu Parafialnym. Pierwsze spotkanie już w najbliższy piątek.
 • Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w środę, 30 września i trwać będzie do środy 2 grudnia. Szczegółowe informacje i zapisy w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 • Przygotowanie do bierzmowania rozpocznie się w drugiej połowie września. Zachęcamy młodzież z naszej parafii i wszystkich zainteresowanych. Szczegółowe informacje o zapisach na plakatach i na stronie internetowej. 
 • W naszej parafii swoją działalność wznawia schola Promyki Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci - dziewczynki i chłopców, które chciałyby swoim śpiewem ubogacać Mszę Świętą. Promyki Miłosierdzia to nie tylko śpiew, ale wyjazdy, zabawy i spotkania integracyjne. Serdecznie zapraszamy w niedzielę na godz. 9.45 do salki w Domu Parafialnym. Czekamy.
 • W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada następujące wspomnienie: w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; we wtorek – Matki Bożej Bolesnej; w środę - świętych męczenników – Korneliusza , papieża i Cypriana, biskupa; w piątek – św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.