Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie

26 Niedziela Zwykła

27 września 2020

 

 • Od października startują "Warsztaty biblijne", nowa grupa przy naszej parafii, która ma na celu wspólne zgłębianie Pisma Świętego. Osoby zainteresowane zapraszamy na pierwsze spotkanie w piątek, 2 października, o godz. 19.30 do domu parafialnego. Prosimy o przyniesienie Pisma Świętego.
 • W najbliższą niedzielę 4 października, po każdej Mszy świętej usłyszymy świadectwo misyjne Karoliny Jóźwiak. Dokładnie 3 lata temu, w październiku 2017 roku, z naszej parafii posyłaliśmy Karolinę na misję do Brazylii. Obecnie Karolina przygotowuje się do kolejnej misji w Peru. Będzie prowadzić też zbiórkę funduszy na ten cel.
 • Kurs przedmałżeński w naszej parafii, rozpocznie się w najbliższą środę, Mszą św. o godz. 19.15. Szczegółowe informacje na plakatach i na stronie internetowej parafii.
 • Nabożeństwa różańcowe - codziennie o godz. 18.00.
 • Różaniec dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
 • W pierwszy piątek miesiąca, 2 października przed południem udamy się z Komunią św. do chorych parafian.
 • Spowiedź pierwszo-piątkowa dla dzieci od godz. 16.00. Gorąco zachęcamy do udziału rodziców, dzieci i młodzież.
 • W pierwszą sobotę miesiąca, Msza św. o godz. 8.00, a po niej modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi.
 • Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca. Po Mszy św. wyjaśnienie intencji Apostolstwa Modlitwy na miesiąc październik.
 • Ministrantów oraz wszystkich chłopców pragnących należeć do Liturgicznej Służby Ołtarza, zapraszamy na pierwszą powakacyjną zbiórkę. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę 4 października, w salce ministranckiej o godz. 10.00.
 • Dzisiaj po każdej Mszy św., dzieci ze scholi i nasi ministranci zbierają dobrowolne ofiary do puszki na potrzeby duszpasterskie Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy za wsparcie.
 • W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Wacława, męczennika; we wtorek - święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę – św. Hieronima, kapłana i doktora kościoła; w czwartek - św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w piątek - św. Aniołów Stróżów.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.