Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie

2 Niedziela Zwykła

17 stycznia 2021

 

  • Na progu nowego semestru nauki szkolnej, polecamy Bożej opiece nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich uczniów. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i szybkiego powrotu do normalności.
  • W kościele trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (J 15,5–9)”. Zachęcamy do modlitwy o ten dar jedności.
  • Od jutra zaczynamy spotkania kolędowe w kościele. Zapraszamy naszych parafian z ulicy Batorego do udziału w jutrzejszej Mszy św. o godz.18.30. Pragniemy się modlić z Wami i pobłogosławić Wasze rodziny. Szczegółowy plan kolejnych spotkań do piątku włącznie - w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej parafii.
  • Zachęcamy parafian do udziału w czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni.
  • W piątek – o godz. 18.00 – Medytacje przy Krzyżu.
  • Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w środę, 27 stycznia i trwać będzie do 31 marca. Szczegółowe informacje na plakatach i na stronie internetowej parafii. Zapraszamy zainteresowane pary narzeczonych.
  • W sobotę, 23 stycznia przypada ósma rocznica śmierci Ks. Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski. W Archikatedrze, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w Jego intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada następujące wspomnienie: we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w czwartek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  • W minionym tygodniu, zmarł w Toruniu śp. O. Stanisław Wytrążek SJ, który w przeszłości był ekonomem naszej Prowincji zakonnej. Przez kilka lat mieszkał w Domu Kurii PMA i posługiwał w naszej parafii. Polecamy Go Bożemu Miłosierdziu.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.