nar 1886

     W naszej parafii od kilku lat istnieje dziecięca schola "Promyki Miłosierdzia", która liczy około czterdziestu dziewcząt. Scholę prowadzą siostry felicjanki, S.M. Wirginetta i S. M. Katarzyna. Głównym zadaniem grupy jest przygotowanie oprawy liturgicznej mszy św. w niedzielę o godz. 11.00. Schola prowadzi również śpiew podczas mszy św. roratnich i nabożeństwach drogi krzyżowej dla dnar 1887zieci. W tym roku poprowadziła także śpiew kolęd przed Pasterką.
    Repertuar pieśni jest różnorodny i bogaty, uzupełniany systematycznie o nowe utwory. Podczas prób i śpiewu w kościele, swoją pomocą służą: p. Sławomir Nowak i p. Renata Wytrykowska. Oboje grają na gitarach.    

     Podczas ostatniego roku organizowane były dla dzieci różnorodne wyjazdy. Podczas ferii zimowych i wakacji dzieci były w Zakopanem i Karpaczu. Brały udział w pielgrzymce do Sokółki, miejsca cudu eucharystycznego. Udały się śladami św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży, do Przasnysza i Rostkowa. Uczestniczyły w warsztatach muzycznych w Łodzischola6 prowadzonych przez zespół Mocni w Duchu. Niezapomnianą atrakcją była także wycieczka do Cyrku Zalewski przy ul. Górczewskiej oraz do jezuickiego Domu Rekolekcyjnego w Falenicy.

     Ważnymi wydarzeniami były oczywiście konkursy organizowane na terenie Warszawy. W V Warszawskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej "Zaufaj Panu", pod patronatem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza, dzieci brały udział w trzech grupach i zajęły: Przedszkolaki – I miejsce w kategorii zespół; Młodsza schola – III miejsce w kategorii zespół; Starsza schola – III miejsce w kategorii zespół. Trzy dziewczynki z klas II - III otrzymały wyróżnienie, natomiast w grupie starszej wyśpiewały solo dwa I miejsca i jedno III. W IV Mazowieckim Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem "Muzyczna Jesień", młodsza schola zajęła III miejsce. Natomiast w IX Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek starsza schola wyśpiewała wyróżnienie.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.