Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie

5. Niedziela Wielkanocy

15 maja 2022

 

 • Nabożeństwo majowe - o godz. 18.00

 • Wczoraj, w sobotę, dzieci z naszej parafii i ze Szkoły Podstawowej nr 85 i dzieci ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 111 przyjęły I-szą Komunię św. i będą uczestniczyć w Mszy św. o g. 17.00 w kolejnych dniach, w ramach Białego Tygodnia, od poniedziałku do piątku. Życzymy im kontynuowania rozwoju tej szczególnej więzi przyjaźni z Jezusem, która pomaga im wzrastać w mądrości u Boga i u ludzi.
 • Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i metropolii, jutro, 16 maja, w poniedziałek. Uroczystości odpustowe w Narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61 o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Kardynał Kazimierz Nycz. 
   • Natomiast w dzisiejszą niedzielę, 15 maja wiele grup i stowarzyszeń katolickich organizuje Procesję Różańcową za Polskę. Wyrusza sprzed Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, ul. Rakowiecka 61, o godz. 15.00 i udaje się do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy Starym Mieście, ul. Świętojańska 10. Szczegóły na plakacie.
 • Trwają przygotowania do Parafialnego Pikniku pod hasłem „Znajdź swojego bohatera”, który odbędzie się 12 czerwca, w niedzielę Trójcy św. w godzinach - po sumie do godz. 16.00. Już dzisiaj zapraszamy parafian, rodziny i dzieci do wspólnego świętowania jak również do pomocy w organizacji pikniku.
   • W przyszłą niedzielę, 22 maja, odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na organizację Rodzinnego Pikniku Parafialnego. Ciasta będą dostępne po Mszach św. - 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i jeśli zostanie ciasta - po południu.
 • Zapraszamy na Autokarową Pielgrzymkę jednodniową do św. Krzyża w woj. świętokrzyskim - 18 czerwca 2022 r. Zapisy u ks. Proboszcza i kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Cena - 100,- zł. W cenę wliczony jest również obiad i ubezpieczenie. Zbiórka przd Kościołem o 6.30. Powrót - ok. 20.00 

———————————————————

 • Kalendarz Liturgiczny w tym tygodniu wspomina: 

poniedziałek - UROCZYSTOŚĆ św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika - Patrona Polski i metropolii

czwartek - dowolne wspomnienie błogosławionej Elżbiety Czackiej, dziewicy i założycielki

Copyright © 2014. All Rights Reserved.