Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie

21. Niedziela Zwykła

21 sierpnia 2022

 

   •   Dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek – POMOC DLA CHARKOWA. Z inicjatywy Pani Juli i jej syna, którzy od marca mieszkają w naszym domu parafialnym, organizujemy pomoc dla mieszkańców i obrońców miasta Charkowa! Zebrane datki będą przeznaczone na zakup: środków opatrunkowych, lekarstw, jedzenia, śpiwory i tym podobne rzeczy. Miasto Charków leży przy granicy z Rosją, codziennie od 24 lutego 2022 r. jest ostrzeliwane, giną tam bezbronne kobiety, dzieci oraz jego obrońcy. Przez tę zbiórkę wesprzemy mieszkańców i obrońców Charkowa. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

Datki można też wpłacić na konto naszej parafii z tytułem: „Charków”

40 1030 0019 0109 8503 0013 2152

   •  W najbliższy piątek, 26 sierpnia, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
   •  Trwają jeszcze zapisy na Autokarową Pielgrzymkę do św. Krzyża, jednodniową. Planowana jest na dzień 17 września 2022 r. (sobota). Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy do końca sierpnia. Cena - 100,- zł.
   •  Naszym parafianom, przyjaciołom, sympatykom i gościom Życzymy dobrego wypoczynku i owocnego spędzenia czasu wakacji.

———————————————————

 • Kalendarz Liturgiczny w tym tygodniu wspomina: 

poniedziałek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

środa - święto św. Bartłomieja, apostoła

piątek - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

sobota - wspomnienie św. Moniki

Copyright © 2014. All Rights Reserved.