Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie

31. Niedziela Zwykła

30 października 2022

 

   • Dzisiaj zbiórka po Mszach św. na potrzeby duszpasterskie dzieci z naszej parafii w tym scholi parafialnej „Promyki Miłosierdzia”. Ofiarę na ten cel możemy również złożyć do skarbony, przy wyjściu.
   • Dzisiaj rozpoczyna się Kurs Biblijny w roku akademickim 2022/2023 w naszej parafii. Prowadzący kurs O. Wojciech Żmudziński SJ, jezuita, teolog biblijny zaprasza na pierwsze spotkanie o g. 11.00 - 12.30 w sali św. St. Kostki w Domu parafialnym. Terminy i tematy kolejnych spotkań na plakatach i stronie internetowej parafii.
   • W zakrystii Kościoła możemy składać kartki z imionami naszych bliskich zmarłych, czyli WYPOMINKI, za których będziemy modlić się w listopadzie podczas: 
  • Nabożeństwa o g. 18.00;
  • Mszy świętych: 2 listopada i w każdy czwartek listopada o g. 8.00
   • Przyjmujemy intencje na pierwsze półrocze 2023 r. do 3 listopada tylko w kancelarii parafialnej, a od 4 listopada również w zakrystii Kościoła.
   • We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych - porządek Mszy św. - niedzielny. W tym dniu nie spowiadamy, a w środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - porządek Mszy św. - dnia powszedniego. W dniach od 1- 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
   • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa wg ustalonego porządku. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci od g. 16.30 i po niej Komunia św. wynagradzająca. Udajemy się w tym czasie również z posługą sakramentalną do chorych.

 

***********************************

   • W naszej świątyni, w tygodniu:
    • Nabożeństwo Różańcowe w październiku: - codziennie o g. 18.00. Dla dzieci - NIE BĘDZIE Różańca - 31 października.
    • Nabożeństwo Wypominkowe w listopadzie o g. 18.00
    • w każdy czwartek - Adoracja Najświętszego Sakramentu - od 8.30 do 18.30.
    • w każdy piątek listopada - Medytacje pod Krzyżem - po Mszy św o g. 18.30

———————————————————

 • Kalendarz Liturgiczny w tym tygodniu wspomina: 

poniedziałek - wspomnienie św. Alfonsa Rodrigueza, zakonnika

wtorek - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

środa - WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

piątek - wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

Copyright © 2014. All Rights Reserved.