Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie

32. Niedziela Zwykła

6 listopada 2022

   •  Dzisiaj I-sza niedziela miesiąca:
    •  Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca o g. 8.00 i spotkanie
    •  Adoracja Najświętszego Sakramentu - 13.30 - 17.00 w tym o g. 15.00 - wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia.
   •  Zbiórka na duszpasterstwo dzieci w parafii wyniosła 2840,00 zł. Dziękujemy za wasze wsparcie.
   • 11 listopada, w piątek:
    • przypada 104. Rocznica Odzyskania Niepodległości
    • 15. Rocznica Poświęcenia naszego Kościoła parafialnego, poświecenia dokonał  ks. bp Marian Duś, 11 listopada 2007 r. Poświęcenie świątyni oznacza dedykowanie, przekazanie nowej budowli na cele sakralne i jednocześnie wyłączenie z użytku świeckiego. Jest to wydarzenie porównywalne do chrztu św. Z tej racji w naszej parafii jest to Uroczystość i dlatego na terenie naszej parafii nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Gromadzimy się w naszej świątyni, aby dziękować Bogu i naszym przodkom, za ten dom modlitwy i spotkań wspólnoty parafialnej Kościoła, który wybudowali i pielęgnowali. A my możemy w nim teraz spotykać się i wspólnie modlić, znajdować spokój i pokrzepienie od Boga.
    • Msze św. w tym dniu o 7.00, 8.00, 9.00 - w intencji naszej Ojczyzny i o 18.30.
   • 12 listopada, w sobotę, w Mauzoleum Świątyni Opatrzności Bożej zostaną złożone doczesne szczątki trzech Prezydentów RP na uchodźstwie: Władysława Raczkiewicza, Augusta Zalewskiego i Stanisława Ostrowskiego. Uroczystość ta odbędzie się o g. 14.45. Z tej racji zostaną uruchomione dzwony we wszystkich Kościołach Archidiecezji o g. 16.30 na kilka minut.
   •  Za tydzień, w niedzielę, 13 listopada:
    • Na Mszy św. o g. 11.00 odbędzie się poświęcenie książeczek do nabożeństwa, które otrzymają dzieci przygotowujące się do I-Komunii św.
    • przypada 6. Światowy Dzień Ubogich. Nasz Parafialny oddział Caritas zaprasza na Mszę św. o 11.00 i po Mszy św. organizuje dla ubogich „gorącą niespodziankę” w sali św. Stanisława Kostki w domu parafialnym. Odbędzie się również zbiórka datków na ubogich w parafii.
   • Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w środę, 9 listopada o g. 19.30.

***********************************

   • W naszej świątyni, w tygodniu:
    • Nabożeństwo wypominkowe o g. 18.00
    • w każdy czwartek - Adoracja Najświętszego Sakramentu - od 8.30 do 18.30.
    • w każdy piątek, 11 listopada - NIE BĘDZIE Medytacji pod Krzyżem 

———————————————————

 • Kalendarz Liturgiczny w tym tygodniu wspomina: 

środa - święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

czwartek - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła

piątek - Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła własnego 

sobota - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

Copyright © 2014. All Rights Reserved.