Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie

33. Niedziela Zwykła

13 listopada 2022

   •  Dzisiaj przypada 6. Światowy Dzień Ubogich. Nasz Parafialny oddział Caritas zaprasza na Mszę św. o 11.00 i po Mszy św. organizuje dla ubogich „gorącą niespodziankę”. Odbędzie się również zbiórka Caritas na ubogich w naszej parafii.
   •  W poniedziałek, 14 listopada, Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja o g. 16.00 w kaplicy św. Judy Tadeusza.
   •  W środę, 16 listopada, Spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. o g. 17.00 w świątyni.
   •  Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę, 19 listopada o g. 11.00.
   •  Diecezjalny Dzień Młodzieży przypada 19 listopada, w sobotę, w Wigilię uroczystości Chrystusa Króla, w Świątyni Opatrzności Bożej od g. 10.00. Wpisuje się ono w obchody 37. Światowego Dnia Młodzieży. Od zeszłego roku decyzją papieża Franciszka Światowy Dzień Młodzieży w kościołach lokalnych obchodzony jest w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata. Hasłem tegorocznego ŚDM są ewangeliczne słowa „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39) - https://sdmpolska.pl/oredzie. Zapraszamy młodzież do udziału w obchodach tego dnia.
   •  Za tydzień, 20 listopada, w niedzielę, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Sumie, Mszy św. o g. 12.30, wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i odmówienie aktu poświecenia.

 

***********************************

   •  W naszej świątyni, w tygodniu:
    •  Nabożeństwo wypominkowe o g. 18.00
    •  w każdy czwartek - Adoracja Najświętszego Sakramentu - od 8.30 do 18.30.
    •  w piątek - Medytacje pod Krzyżem - po Mszy św o g. 18.30

———————————————————

 • Kalendarz Liturgiczny w tym tygodniu wspomina: 

czwartek - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

piątek - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Copyright © 2014. All Rights Reserved.