Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie 

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

4 czerwca 2023 r.

  • Dzisiaj przypada Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za czyniących pokój”. Główne uroczystości odbędą się w Świątyni Opatrzności Bożej, w Wilanowie o g. 12.00. Poprzedzi je pielgrzymka z relikwiami bł. Stefan Wincentego Frelichowskiego. Szczegóły na plakacie.
   • Ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej możemy złożyć do skarbony przy wyjściu pod chórem.
   • Msza św. Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca o g. 8.00, po Mszy św. spotkanie.
   • Adoracja Najśw. Sakramentu od 13.30 do 17.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
  • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało, w czwartek, 8 czerwca,
   • Procesja ulicami naszej parafii po Mszy św. o godz. 11.00. NIE BĘDZIE Mszy św. o g. 12.30.
   • Zapraszamy dzieci, szczególnie komunijne i rocznicowe do udziału w Procesji Bożego Ciała. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki zapraszamy na próbę w najbliższą środę o g.17.00. Zbiórka przy Kościele. Zatroszczcie się o to, byście miały czym sypać.Parafian prosimy o pomoc w zbiórce kwiatków.
   • W oktawie Bożego Ciała - procesja wokół świątyni podczas nabożeństwa czerwcowego o g. 18.00. Zakończymy uroczyście w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
   • W piątek, 9 czerwca 2023, w Archidiecezji Warszawskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kard. Kazimierz Nycz udzielił dyspensy.
  • W ostatnim czasie odbyły się dwie zbiórki na duszpasterstwo dzieci i scholę „Promyki Miłosierdzia”. Wynosiły odpowiednio: w kwietniu - 2313,- zł i w maju - 1930,- zł. Dziękujemy za wasze wsparcie.
  • Nabożeństwo czerwcowe - g. 18.00 
  • INFORMACJE o Konkursach: dzieci i scholi „Promyki Miłosierdzia”:
   • Jakiś czas temu ogłaszaliśmy, iż dzieci z naszej parafii wzięły udział w Archidiecezjalnym Konkursie Wiedzy:„PRYMAS TYSIĄCLECIA KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI”. Maria Wrzosek uczennica klasy VI c ze SP85 została Laureatką. Na Gali Finałowej wśród 4 laureatów w swojej kategorii wiekowej otrzymała WYRÓŻNIENIE. Gratulujemy.  
   • Miło nam poinformować, iż nasza Schola PROMYKI MIŁOSIERDZIA podczas XII Warszawskiego Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej wyśpiewała 2. miejsce!!!!!!!! Podczas Koncertu Laureatów, który odbył się tydzień temu w Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa schola była poproszona o ponowne wykonanie swojego utworu. Również w tym konkursie w występie solowym Oliwka Wasilke otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy.
   •  Kolejny sukces. Nasza scholowa skrzypaczka Oliwia Wasilke zdobyła tytuł Laureata 3. nagrody w trzeciej kategorii w X Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym Mistrz Literatury dziecięcej Oskar Rieding (na 130 wykonawców) Serdecznie JEJ Gratulujemy. 
   • Gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w wielu, bardzo różnych konkursach i zdobyły wysokie miejsca, wyróżnienia i nagrody. Rozwijajcie swoje pasje, a my wspieramy Was naszą modlitwą.

———————————————————

 • Kalendarz Liturgiczny w tym tygodniu wspomina: 

poniedziałek - św. Bonifacego, biskupa i męczennika - wspomnienie

czwartek - Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) - Uroczystość

piątek - Rocznica poświęcenia Kościoła katedralnego - święto

Intencja papieska na miesiąc CZERWIEC 2023:

O zniesienie tortur 

Módlmy się, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom. 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.