Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie 

31. Niedziela Zwykła 

5 listopada 2023 r. 

 • Dzisiaj:
    • I-sza niedziela miesiąca:
     • Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca o g. 8.00 i spotkanie.
     • Adoracja Najświętszego Sakramentu - od 13.30 do 17.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00.

 

   • W listopadzie szczególnie pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Miłosiernemu Bogu polecamy ich w naszej modlitwie podczas: Nabożeństwa wypominkowego - o g. 18.00 - codziennie w listopadzie oraz podczas Mszy św. zbiorowej o g. 8.00 - w każdy czwartek listopada.
   • od 1 do 8 listopada można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu na plakatach.
   • „Wieczór z Maryją” - spotkanie modlitewne - 9 listopada, w czwartek. Msza św. o g. 18.30 i o 19.00 - Nabożeństwo. Szczegóły na plakacie.
   • W naszej Parafii obchodzimy Uroczystość - Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła - 11 listopada, w sobotę. Poświecenia dokonał  ks. bp Marian Duś, 11 listopada 2007 r. Poświęcenie świątyni oznacza dedykowanie, przekazanie nowej budowli na cele sakralne i jednocześnie wyłączenie z użytku świeckiego. W tym dniu gromadzimy się w naszej świątyni, aby dziękować Bogu i naszym przodkom, za ten dom modlitwy i spotkań wspólnoty parafialnej Kościoła, który wybudowali i pielęgnowali. A my możemy w nim teraz spotykać się i wspólnie modlić, znajdować spokój i pokrzepienie od Boga. Msze św. będą o g. 7.00, 8.00, 9.00 i o 18.30. W tym dniu będzie zbierana taca na prace konserwacyjne naszego kościoła.
   • w tym dniu również - Narodowe Święto Niepodległości - Msza św. w intencji naszej Ojczyzny o g. 9.00.

 

   • zbiórka na duszpasterstwo dzieci w naszej parafii w tym scholę „Promyki Miłosierdzia” wyniosła w ubiegłą niedzielę - 2390,- zł, natomiast we wrześniu wyniosła - 2560,- zł. Dziękujemy serdecznie za Wasze wsparcie.

 

———————————————————

 • Kalendarz Liturgiczny w tym tygodniu wspomina:

czwartek - Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej - święto

piątek - św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła - wspomnienie

sobota - w naszej Parafii: Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego - uroczystość

Copyright © 2014. All Rights Reserved.