Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie 

11. Niedziela Zwykła

16 czerwca 2024 r.

 

"Oprócz okresów mających własny charakter zostają trzydzieści lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina się misterium Chrystusa w jego pełni, zwłaszcza w niedziele. Ten czas nazywa się okresem zwykłym." (Kal 43)

 

    • Bardzo serdecznie chciałbym podziękować osobom z Zespołu Organizacyjnego Rodzinnego Pikniku Parafialnego a także wolontariuszom, grupom i parafianom za współtworzenie tego parafialnego spotkania. Był to wyjątkowy czas wspólnego świętowania. 
    • Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego 2023/2024 r. w intencji dzieci, młodzieży rodziców, nauczycieli i wychowawców będzie w piątek, 21 czerwca, o g. 8.00

 

    • Nabożeństwo czerwcowe o g. 18.00.

 

    • W środę, 19 czerwca, o godz.18.00  w Szkole Podstawowej nr 85 odbędzie się "Wieczór z poezją Czesława Miłosza". W czasie spotkanie będą zbierane datki na najpilniejsze potrzeby Ani i Piotrka - osieroconych dzieci, uczniów szkoły i naszych parafian, którzy w tym roku przyjęli I-szą Komunię św. Liczymy na Państwa udział i wsparcie. Pomóżmy.

 

 

 

———————————————————

  • Kalendarz Liturgiczny w tym tygodniu wspomina:

poniedziałek - św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika - wspomnienie

piątek - św. Alojzego Gonzagi, zakonnika - wspomnienie

Copyright © 2014. All Rights Reserved.