Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Światowe Dni Młodzieży
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze
Światowe Dni Młodzieży Światowe Dni Młodzieży

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Trójcy Świętej

31 maja 2015

 

 • W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. dla dzieci przedszkolnych o godz. 12.15. Parafialna Procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o godz. 12.30.
 • Procesja przejdzie przez teren zakonny do ul. Narbutta, następnie ulicami: Narbutta, Wiśniową, jedną stroną ul. Rakowieckiej, Sandomierską, Melsztyńską i św. Szczepana. Zakończenie przy czwartym ołtarzu - przy ul. Św. Szczepana.
 • Prosimy wiernych o przygotowanie ołtarzy. Asystę o przygotowanie orszaku procesji a wszystkich zapraszamy do licznego udziału.
 • Próba sypania kwiatków przed Uroczystością Bożego Ciała w środę 3 czerwca o godz. 17.00 przed kościołem.
 • Nabożeństwo Czerwcowe – codziennie o godz. 18.00.
 • W oktawie Bożego Ciała –Nabożeństwo Czerwcowe, będzie połączone z procesją wokół kościoła. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.
 • Za tydzień w niedzielę - VIII Święto Dziękczynienia. W programie: o godz. 8.00 - Procesja Różańcowa z Placu Piłsudzkiego do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 12.00 - Uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski.
 • Serdecznie zachęcamy naszych parafian, a zwłaszcza grupy i wspólnoty duszpasterskie do wzięcia udziału w tej uroczystości.
 • W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, Filia nr 2 Domu Dziecka nr 4 w Warszawie, zorganizuje przed naszym kościołem kiermasz, z którego dochód będzie przeznaczony na organizację wypoczynku letniego dla dzieci z Domu Dziecka nr 4.
 • W pierwszy piątek miesiąca, 5 czerwca, przed południem udamy się z Komunią św. do chorych parafian.
 • Spowiedź dla Dzieci i młodzieży od godz. 17.30. Nie będzie Mszy o godz. 17.00.
 • W pierwszą sobotę czerwca, po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 • Za tydzień niedzielę o godz. 8.00 - Msza św. Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca. Po niej spotkanie kaplicy św. Judy Tadeusza i wyjaśnienie intencji AM na miesiąc czerwiec.
 • Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, organizuje jednodniową autokarową pielgrzymkę na Podlasie. Wyjazd 20 czerwca br. Koszt udziału – 60 zł. Zapisy dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem. Szczegółowe informacje w gablocie.
 • Dzisiaj po każdej Mszy św., wolontariusze z Jezuickiego Centrum Społecznego, zbierają przed naszą świątynią ofiary pieniężne na budowę kościoła dla ubogiej wspólnoty chrześcijan w Indiach.
 • Również dzisiaj, dzieci ze scholi i ministranci zbierają dobrowolne ofiary do puszki na potrzeby duszpasterskie Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za włączenie się w to dzieło pomocy.
 • We wtorek 2 czerwca, od godz. 17.00 do godz. 19.00 – nasz parafialny Zespół CARITAS, będzie wydawał żywność dla rodzin wielodzietnych i osób samotnych.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.