Młodzi ambasadorzy ŚDM Kraków 2016 ruszają w trasę po Europie, by promować przyszłoroczne spotkanie młodych i ojczyznę św. Jana Pawła II oraz rodzinną Kalwarię Zebrzydowską. Pojadą "Busem do marzeń", a podczas podróży trwającej prawie miesiąc będą poznawać młodych ludzi z różnych krajów Europy i dzielić się nawzajem swoją wiarą.

     Projekt "Busem do marzeń" realizowany jest przez Stowarzyszenie GPS Kalwaria. Przed Młodymi Ambasadorami ponad 5000 km drogi. Uczestnicy wyprawy planują odwiedzić kraje Europy Południowej – początkowo poprzez Czechy i Austrię będą się kierować do Włoch, skąd promem przedostaną się do Grecji. Następnie odwiedzą Rumunię, Bułgarię i Węgry i Słowację.

 

      "Stawiamy przed sobą cel promocji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 roku w Krakowie, jak również zapraszania do Polski wszystkich napotkanych na naszej drodze ludzi. Będziemy promować naszą dużą i małą ojczyznę - Polskę, Małopolskę i Kalwarię Zebrzydowską. Chcemy to robić poprzez specjalnie wystawy, prezentacje i przede wszystkim przez świadectwo, którym będziemy mogli się dzielić podczas eventów planowanych podczas naszego podróżowania. Hasło ŚDM w Krakowie brzmi "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".

     Kierując się tymi słowami chcemy rozpalić tę iskrę miłosierdzia Bożego, która wypływa z Polski. Dzięki możliwościom technologicznym chcemy współpracować z młodzieżą z całego świata, pozwala to podejmować wspólne starania o budowanie cywilizacji pokoju i miłości podążając za świętymi papieżami Janem Pawłem II i Janem XXIII."

 

źródło: Busem do marzeń

Copyright © 2014. All Rights Reserved.