Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Światowe Dni Młodzieży
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze
Światowe Dni Młodzieży Światowe Dni Młodzieży

Ogłoszenia Duszpasterskie

16 Niedziela Zwykła

19 lipca 2015

 

  • Za rok o tej porze, w lipcu, w polskim kościele będziemy przeżywać Światowe Dni Młodzieży. W stolicy i w naszej parafii będziemy gościć młodzież z całego świata. Dziękując wszystkim za dotychczasową współpracę w przygotowaniu tego dzieła, prosimy parafian o składanie w zakrystii kościoła adresów noclegów dla naszych Gości.
  • W trwającym Roku Życia Konsekrowanego, codziennie modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • W minionym tygodniu, w Jezuickim Centrum Społecznym działającym przy naszej parafii, rozpoczął swój staż - praktykę duszpasterską, ks. Damian Krawczyk, jezuita, nasz młody współbrat. Przybył do nas z Krakowa, gdzie ukończył studia filozofii. Witamy Go bardzo serdecznie w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowej misji.
  • Przypominamy, że w niedziele, w lipcu i w sierpniu, w naszym kościele nie ma Mszy św. o godz. 10.45 - w języku hiszpańskim, o godz. 12.15 - dla przedszkolaków oraz Mszy św. o godz. 17.00.
  • Kancelaria parafialna w lipcu i w sierpniu czynna jest we wtorki w godz. od 16.00 do 18.00 i w piątki w godz. od 10.00 do 12.00.
  • Informujemy, że w środę, 5 sierpnia wyruszy 35. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę. Zapisy w Rektoracie Kościoła Akademickiego św. Anny w Warszawie. Szczegółowe informacje na plakatach.
  • W sobotę, 29 sierpnia organizujemy jednodniową, parafialną pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Koszt udziału – 70 zł. Zapisy: w niedzielę w zakrystii; w tygodniu - w kancelarii parafialnej.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej - tygodników: Gość Niedzielny, Niedziela i Idziemy. Polecamy również gazetkę – Nasza Parafia.
  • W kalendarzu liturgicznym, jutro w poniedziałek przypada wspomnienie św. Czesława, kapłana; w środę - św. Marii Magdaleny; w czwartek – św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy; w piątek – św. Kingi, dziewicy; w sobotę – św. Jakuba, Apostoła.
  • Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.