W najbliższą niedzielę, 26 lipca, na rok przed ŚDM, przy bazylice Mariackiej w Krakowie uruchomiony zostanie specjalny zegar, który odmierzać będzie czas pozostały do międzynarodowego spotkania młodych. Uroczystej Mszy Świętej będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Rozpocznie się ona o godz. 10.00.

     Roczne odliczanie do ŚDM rozpocznie hejnalista, który zagra hymn Światowych Dni Młodzieży, a kard. Stanisław Dziwisz, razem z młodzieżą, uruchomi zegar odliczający 366 dni do ŚDM. Przez cały rok będzie on przypominał mieszkańcom i turystom o zaplanowanym spotkaniu młodych z Papieżem.

      Młodzież archidiecezji krakowskiej do przybycia do Krakowa chce zachęcić młodych z całej Polski oraz z innych państw i kontynentów. Stąd na Rynku Głównym młodzi zaprezentują polską kulturę, w tradycyjnych strojach ludowych tańcząc poloneza. Nie zabraknie także ubranych w charakterystyczne koszulki ŚDM wolontariuszy, którzy wyjaśniać będą zebranym sens i ideę Światowych Dni Młodzieży. W specjalnie przygotowanym namiocie informacyjnym wolontariusze odpowiedzą też na pytania dotyczące Systemu Rejestracji Pielgrzymów, który tego dnia zostanie uruchomiony.

      Komitet Organizacyjny ŚDM ma nadzieję, że pierwszym zarejestrowanym będzie Papież Franciszek. Rejestracja uczestników ŚDM Kraków 2016 odbywać się będzie elektronicznie (on-line), poprzez wypełnienie specjalnego formularza rejestracyjnego.

 

Żródło: Kraków - ŚDM

Copyright © 2014. All Rights Reserved.