Papież – pierwszy pielgrzym Światowych Dni Młodzieży 2016

 

   

    Ojciec Święty Franciszek po modlitwie „Anioł Pański” na Placu Świętego Piotra w Watykanie jako pierwszy zarejestrował się na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Na rok do ŚDM Papież zachęcił młodzież całego świata do pielgrzymowania do Krakowa.

    „Drodzy bracia i siostry! Dziś zaczyna się rejestracja na XXXI Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Polsce. Chciałem sam otworzyć rejestrację i właśnie za pomocą urządzenia elektronicznego zapisałem się jako pielgrzym. Światowe Dni Młodzieży obchodzone w Roku Miłosierdzia, będą, w pewnym sensie, jubileuszem młodzieży, wezwanej do refleksji o słowach: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" (Mt 5,7). Zapraszam młodzież całego świata do przeżycia tej pielgrzymki albo udając się do Krakowa, albo też uczestnicząc w tym wydarzeniu łaski w swoich wspólnotach”.

    To właśnie Papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro w 2013 roku ogłosił, że miejscem kolejnego spotkania będzie Kraków i już wtedy zaprosił młodzież do Polski. „Drodzy młodzi, jesteśmy umówieni na spotkanie w 2016 r. w Krakowie, w Polsce. Przez matczyne wstawiennictwo Maryi prośmy o światło Ducha Świętego na drogę, która nas poprowadzi ku temu nowemu etapowi radosnego świętowania wiary i miłości Chrystusa” powiedział wtedy Papież ku wielkiej radości młodzieży z Polski uczestniczącej we Mszy Świętej Posłania na plaży Copacabana.

 

Źródło: ŚDM - Kraków 2016

Copyright © 2014. All Rights Reserved.