"Jesteście powołani do świętości. Powołanie jest zaskakującym darem i łaską,
al
e ze strony człowieka to także zgoda na wszystkie konsekwencje, z krzyżem włącznie."

 

    29 listopada 2014 r. w Archidiecezji Warszawskiej, Ks. Kard. Kazimierz Nycz, uroczystą Mszą św. dokonał otwarcia Roku Życia Konsekrowanego. Kilkuset kapłanów, kleryków, braci i sióstr zakonnych, a także przedstawicieli instytutów świeckich i indywidualnych form życia konsekrowanego uczestniczyło w kościele parafialnym pw. Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie we Mszy św. na rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego. Eucharystię pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza koncelebrowało kilkudziesięciu kapłanów.

   "Ten rok służy temu, byśmy pochylali się nad tym niezwykłym powołaniem i tym, co jeszcze jest do zrobienia. Ale będzie to także rok wielkiej modlitwy dziękczynnej za wszystkie wymiary życia zakonnego. Tego szczególnego powołania do świętości" – mówił Ks. Kard. Kazimierz Nycz.

    Metropolita warszawski prosił również o gorącą modlitwę w intencji powołań - To nasza wspólna sprawa i odpowiedzialność: aby nie brakło sióstr i księży zakonnych. Aby Kościół był bogaty różnorodnością powołań, bo tylko wtedy udźwignie wszystkie zadania, które powierzył nam Chrystus.

 

źródło: "Jesteście powołani do świętości"

Copyright © 2014. All Rights Reserved.