W dniach 8 - 10 września 2017 r. odbyła się trzydniowa, autokarowa, parafialna pielgrzymka śladami św. Brata Alberta i św. Siostry Faustyny. Odzieliśmy pustelnię św. Brata Alberta na Kalatówkach. Modliliśmy się w kaplicy, przy krzyżu, przy którym trwał na modlitwie również św. Br. Albert. Odwiedziliśmy również Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Sanktuarium to jest wotum wdzięczności za ocalenie z zamachu życia św. Jana Pawła II.
      Zwiedzaliśmy Zakopane, Kaplicę na Jaszczurówce, podziwialiśmy panoramę Tatr z Cyrhli. Wielkim przeżyciem było zwiedzanie Starego Kościołka i zabytkowego cmentarza. Byliśmy tez przy Wielkiej Krokwi. Trwa jej remont.
     W Krakowie zaczęliśmy zwiedzanie od Wawelu. Zamek i Katedra. Dzwon Zygmunta i Groby Królewskie. Przeszliśmy traktem królewskim. pod Kościół Mariacki i Ołtarz Wita Stwosza. Kościół św. Barbary, przy którym wysłuchaliśmy hejnału z wieży mariackiej. Trębacz nawet nas zauważył i pozdrowił z góry.
     Ostatnim etapem pielgrzymki była modlitwa w Sanktuarium - Kaplicy św. Siostry Faustyny, Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz zwiedzanie pięknego Sanktuarium św. Jana Pawła II. Przez cały czas pielgrzymki mieliśmy piękną pogodę. Tatry widać było jak na dłoni. Wszystkim pielgrzymom dopisywała również pogoda ducha. Szczęśliwi wróciliśmy do domu i już myślimy o następnej pielgrzymce.

Fot.: Magdalena Pestrakiewicz

Copyright © 2014. All Rights Reserved.