Wrześniowy poranek zapowiadał się typowo, kolejna pielgrzymka, standardowe czynności…tymczasem okazało się, że był to wyjątkowy dzień. Dlaczego? Posłuchajcie sami ?.

     Pielgrzymkowa ekipa na czele z Ojcem Proboszczem i Siostrami Felicjankami zameldowała się o godz. 7:00 przy naszym parafialnym kościele. Mimo porannej godziny wszyscy z dobrymi humorami i uśmiechami na twarzach wyruszyli do sanktuarium św. Andrzeja Boboli gdzie czekał na nas autokar. Spotkanie ze św. Stanisławem Kostką Patronem dzieci i młodzieży przeżywaliśmy razem z dziećmi, rodzicami, Ojcami Jezuitami i Siostrami Felicjankami z parafii św. Andrzeja Boboli. Była to dla nas prawdziwa radość z tego, że możemy być razem. Szczęśliwie dotarliśmy do Przasnysza skąd wyruszyliśmy do celu naszej pielgrzymki czyli Rostkowa. Radość nasza była ogromna ponieważ tysiące dzieci i młodzieży razem z opiekunami przybyło aby wziąć udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce do Rostkowa, które jest miejscem urodzenia św. Stanisława Kostki. Warto dodać, że dzieci i młodzież pielgrzymowała już po raz 35. z najbardziej odległych zakątków naszego kraju. Cieszymy się, że mogliśmy wpisać się w ten pielgrzymi trud także my?!
     Tegoroczna wędrówka odbywała się pod hasłem I poszli za Nim. Zimna i deszczowa aura nie zniechęciła młodych pątników, którzy z pieśnią na ustach, zdążali do rostkowskiego sanktuarium. Uśmiech i entuzjazm dzieci znalazł swoje odzwierciedlenie w zmianie aury pogodowej, po deszczowych chmurach nie zostało ani śladu…na niebie rozbłysło piękne słońce ?! Pielgrzymkowej Eucharystii przewodniczył Ks. bp Mirosław Milewski. Kazanie wygłosił ks. Wojciech Kruszewski, wikariusz parafii św. Stanisława BM w Mławie. Życzył dzieciom, aby nieustannie dążyły do świętości, przyjaźniąc się z Jezusem. Zachęcił też słuchaczy, by wzorowali się na św. Stanisławie, kochając innych i starając się być odważnymi w czynieniu dobra. Po Eucharystii udaliśmy się do kościoła gdzie św. Stanisław przyjął chrzest, po wspólnej modlitwie i zdjęciach poszliśmy zakupić pamiątki na pobliskich stoiskach, które są nieodłączną atrakcją corocznej pielgrzymki. Następnie udaliśmy się na pobliski teren przy szkole gdzie Ojcowie i Siostry przygotowali smacznego grilla połączonego z zabawami na świeżym powietrzu. Nikomu nie chciało się opuszczać Rostkowa, czas upłynął szybko w radosnej i entuzjastycznej atmosferze. Za rok z pewnością wybierzemy się na pielgrzymi szlak do Rostkowa. Ciebie też nie może tam zabraknąć?!

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.