Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Światowe Dni Młodzieży
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze
Światowe Dni Młodzieży Światowe Dni Młodzieży

Ogłoszenia Duszpasterskie

31 Niedziela Zwykła

5 listopada 2017

 

  • Przypominamy wszystkim wiernym, że w dniach od 1 do 8 listopada, można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem tego jest stan łaski uświęcającej, komunia św., pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencji zmarłych. Zachęcamy do korzystania z tego daru i do modlitwy za tych, którzy odeszli już do Pana.
  • Za zmarłych poleconych w wypominkach, modlimy się na Różańcu, codziennie o godz. 18.00 oraz w każdy czwartek listopada, podczas Mszy św. o godz. 8.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W najbliższy wtorek, 7 listopada o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy na nią liderów poszczególnych grup i wspólnot.
  • W sobotę, 11 listopada, przypada święto narodowe - 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dodatkowa Msza św. - w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9.00.
  • W Narodowe Święto Niepodległości, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona Msza św. o godz. 9.00. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.
  • Również w sobotę 11 listopada, będziemy świętować 10 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Dziękujemy Bogu za dar tej świątyni i modlimy się z wdzięcznością za wszystkich, którzy mieli udział w jej powstaniu i wyposażeniu a teraz troszczą się o jej piękno.
  • Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, w przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem: Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
  • Istniejąca przy naszej parafii Wspólnota Młodych - Szczep zaprasza do włączenia się w nią osób w wieku od 19 do 35 lat. Wspólnota spotyka się w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 20.00 a także co tydzień w jeden z dni powszednich. Informacje o wspólnocie dostępne są na plakatach oraz na ulotkach w przedsionku kościoła.
  • W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada następujące wspomnienie: w czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w piątek - św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła; w sobotę - św. Marcina z Tours, biskupa.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.