Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Światowe Dni Młodzieży
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze
Światowe Dni Młodzieży Światowe Dni Młodzieży

Ogłoszenia Duszpasterskie

3 Niedziela Zwykła

21 stycznia 2018

 

  • Grupa Dzieci z naszej parafii wraz z opiekunami (Siostry katechetki i kapłani), wyjedzie jutro do Karpacza na tygodniowy, zimowy wypoczynek. Dziękujemy wszystkim za pomoc i dofinansowanie tego wyjazdu.
  • W kościele trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15, 6)”. Zachęcamy do modlitwy o jedność wszystkich wierzących w Chrystusa.
  • Dzisiaj w naszej świątyni, po Mszy św. o godz. 18.30, z koncertem kolęd i pastorałek wystąpi chór Camerata Varsovia. Serdecznie zapraszamy.
  • We wtorek, 23 stycznia przypada piąta rocznica śmierci Ks. Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski. W Archikatedrze, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w Jego intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W imieniu Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, zapraszamy na spotkanie seniora. Odbędzie się ono w najbliższy czwartek, 25 stycznia, o godz. 12.00, w kaplicy św. Judy Tadeusza. Z prelekcją na temat: „Bóg się rodzi, moc truchleje. Jak poeci opisują Boże Narodzenie?” - wystąpi O. Krzysztof Dorosz SJ.
  • Zachęcamy parafian do udziału w czwartkowej, całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni.
  • Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w środę, 21 lutego i trwać będzie do końca kwietnia. Szczegółowe informacje na plakatach i na stronie internetowej parafii. Zapraszamy zainteresowane pary narzeczonych.
  • Trwa Wizyta Duszpasterska - „Kolęda”. W najbliższym tygodniu odwiedzimy parafian przy ul. Kazimierzowskiej, Kwiatowej Al. Niepodległości, Madalińskiego, Melsztyńskiej i Narbutta. Szczegółowy plan kolędy - na tablicach ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej. Wizytę Duszpasterską rozpoczynamy w niedzielę o godz. 16.00, w dni powszednie o godz. 17.00.
  • W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada następujące wspomnienie: w środę – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła; w czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w piątek - św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.