Zimowisko w poszukiwaniu skarbu wiary ?

     Drugi tydzień ferii zimowych dla dzieci naszej parafii upłynął pod znakiem przygód i nowych wyzwań. W poniedziałek 22 stycznia schola Promyki Miłosierdzia, ministranci naszej parafii razem z opiekunami: O. Tomaszem Rakowskim SJ, S.M. Klaudią Gutowską CSSF, S.M. Florentyną Szostak CSSF a także dziećmi z parafii św. Andrzeja Boboli z opiekunami: Ojcem Jakubem Szelką SJ, S.M. Miriam Kondraciuk CSSF i S.Katarzyna M. Pigul CSSF pojechali autokarem na zimowisko do Karpacza gdzie w Ośrodku Wypoczynkowym Złoty Potok spędzili niezapomniany czas zimowego wypoczynku. Na szczęśliwą drogę i pobyt w Karpaczu pobłogosławił dzieciom i opiekunom Ojciec Proboszcz Wiesław Kulisz SJ.

     W czasie podróży dzieci zostały wprowadzone w tematykę zimowiska, w autokarze miało miejsce pierwsze spotkanie w poszukiwaniu skarbu wiary, podczas którego dzieci poznały Maryję jako Przewodniczkę na drodze wiary. Po przyjeździe na miejsce wypoczynku czekała na wszystkich przepyszna kolacja i piękne pokoje. Korzystając z zimowej aury zimowicze udali się do pobliskiego parku gdzie zabawom na śniegu nie było końca, podziwiali także piękną błyszczącą bombkę w centrum Karpacza. Zmęczeni podróżą i zabawą na śniegu nasi podróżnicy chętnie poszli spać by nabierać potrzebnych sił na kolejne dni. W wtorkowy poranek przywitał wszystkich śniegiem i słońcem. Po śniadaniu wypoczywające dzieci razem z Ojcami i Siostrami przeszli do świetlicy gdzie miało miejsce spotkanie w poszukiwaniu…

     Dzieci odkryły chrzest jako bramę, która otwiera nam drogę do skarbu jakim jest wiara. Uczestnicy zimowiska otrzymali konkretne zadania, z których wywiązywały się przez cały dzień. Jednym z zadań było przypomnienie daty chrztu i parafii, w której dzieci przyjęły ten sakrament. Ponadto modlitwą zostali ogarnięci rodzice chrzestni i wszyscy, którzy jeszcze sakramentu chrztu nie przyjęli.

     Po spotkaniu grupa z Warszawy pełna zapału wyruszyła z Karpacza do Fabryki zabawek drewnianych i klocków w Jiretinie w Czechach ze słynnymi czeskimi postaciami z bajek. Uczestnicy zimowiska razem z opiekunami zwiedzili fabrykę a następnie każdy mógł wykonać własne drewniane zabawki. Dzieci z łatwością odnalazły się w gęstwinie kolorowych klocków tworząc własne, niepowtarzalne dzieła. Był oczywiście czas na posiłek i pyszną, gorącą czekoladę. Po powrocie do Karpacza podróżnicy z Warszawy zostali podzieleni na dwie grupy: pierwsza udała się na kulig a druga została na miejscu gdzie oddała się zimowemu szaleństwu zjeżdżając z wysokiego ośnieżonego stoku. Po godzinie nastąpiła zamiana grup tak by każdy skosztował kuligu i szybkich zjazdów ze stoku. Czas szybko upłynął i tuż przed zmrokiem cała ekipa dotarła do Ośrodka Złoty Potok na przepyszną kolację i odrobinę odpoczynku, po którym miało miejsce przygotowanie do wspólnej Eucharystii a następnie podsumowanie dnia i zasłużony sen.
     Kolejny dzień w górach zapowiadał się interesująco. Po porannej toalecie wszyscy uczestnicy zimowiska spotkali się w świetlicy na trzecim już spotkaniu w poszukiwaniu… Tym razem w poszukiwaniach wskazówką było Słowo Boże, które pomaga poznawać Boga, ufać Mu a przez to wzrastać w wierze. Po przepysznym śniadaniu z nadzieją na nowe przygody dzieci i ich opiekunowie pojechali autokarem do IQlandii w Libercu w Czechach czyli do nowoczesnego centrum nauki gdzie wszyscy: mali i dorośli bawili się nauką. Czas w centrum upłynął szybko, żal było odjeżdżać ale pani Iwona w Złotym Potoku czekała
z pyszną kolacją. Po dotarciu do domu, zjedzonych smakołykach był czas na odpoczynek, następnie Eucharystia, podsumowanie dnia, i czas na sen.
      Następny dzień pobytu w Karpaczu został zainaugurowany wspólną modlitwą w czasie porannej Eucharystii i spotkanie w poszukiwaniu… podczas którego poznano przewodnika dnia - św. Pawła – świadka wiary. Po uczcie duchowej podróżnicy udali się na śniadanie a następnie odbyła się wycieczka autokarowa do Piechowic gdzie uczestnicy zimowiska zwiedzali Hutę Szkła Kryształowego Julia a także skorzystali z warsztatów malowania na szkle. Po kilku godzinach wszyscy wrócili do Karpacza gdzie na rynku dzieci kupiły wspaniałe pamiątki i kartki upamiętniające zimowisko. Kolejna atrakcja dnia to Park wodny Tropikana w hotelu Gołębiewski. Wieczorem czekała jeszcze jedna tym razem urodzinowa niespodzianka przygotowana specjalnie dla Mai, która skończyła 6 lat. Wspaniały tort uświetnił życzenia i niestety ostatnią kolację…były pierwsze pożegnania i podziękowania dla pani Iwony Bulej, która gościła grupę z Warszawy. Wieczorem była dyskoteka i modlitwa kończąca dzień.

      Nadszedł czas powrotu do domu. Wspólną Eucharystią został rozpoczęty ostatni dzień w zimowym Karpaczu. Po pysznym śniadaniu drużyna z Warszawy razem z opiekunami wyruszyła najpierw do wrocławskiego afrykarium na warsztaty Bliskie spotkania z małpami a następnie prosto do naszych domów w Warszawie. Podczas podróży miało miejsce ostatnie spotkanie w poszukiwaniu… Tym razem Przewodnikami w poszukiwaniu skarbu wiary byli święci Patronowie. Droga do domu upłynęła szybko i bezpiecznie. Dzieci z pewnością na zawsze zapamiętały piosenkę Góry do Góry zapisaną na pierwszej płycie Małego TGD. Ta piosenka stała się prawdziwym hitem i hymnem naszego zimowiska! Rodzice czekali na dzieci przy kościele św. Szczepana gdzie podjechał autokar. Tak zakończyła się zimowa wyprawa do Karpacza. Czekamy już na kolejne zimowisko ?!

Pozostałe zdjęcia można obejrzeć w galerii: Karpacz_2018

Copyright © 2014. All Rights Reserved.