• Ministranci – Opiekunem grupy ministranckiej jest O. Bogdan Leśniak SJ. 

 • Schola dziecięca „Promyki Miłosierdzia”Spotkania - w Niedzielę w sali "Promyki" o godz. 9.30 oraz w tygodniu, w szkole podstawowej nr 85.

  To dziewczęta i chłopcy w wieku szkoły podstawowej. Dziewczętami i chłopcami opiekują się siostry felicjanki: S.M.Zacharia i S.M.Karolina. Schola animuje śpiew podczas Mszy św. rodzinnej o godz. 11.00 w kościele. Dzieci wyjeżdżają wspólnie na wakacje i organizują ciekawe wyjazdy poza miasto. 
      Czytaj dalej: "Promyki Miłosierdzia"

 • Apostolstwo Modlitwy (Papieska Światowa Sieć Modlitwy) i Żywy Różaniec Spotkania - w I-wszą Niedzielę miesiąca, które rozpoczyna Msza św. w kościele o godz. 8.00 sprawowana w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkanie w kaplicy św. Judy Tadeusza. Podczas spotkania wyjaśniane są intencje Apostolstwa Modlitwy na dany miesiąc, następnie członkowie wymieniają tajemnice Żywego Różańca. Spotkaniu towarzyszy wspólny śpiew i modlitwa różańcowa. Opiekun: Proboszcz o. Marcin Gryz SJ.

 • Chór Parafialny - Spotkania - w środę lub w piątek w sali św. Rodziny. Można go usłyszeć na wybranej Mszy św. w niedzielę o 12.30 (suma). Zaprasza do wielbienia Boga tym wspaniałym darem jakim jest śpiew. Kierownik chóru: p. Ewa Wawrzyniak Opiekun: Proboszcz o. Marcin Gryz SJ.
 • Koło Przyjaciół  Radia  Maryja - Spotkania - w II -gi poniedziałek m-ca o godz. 16.00 w kaplicy św. Judy Tadeusza. Koło Przyjaciół Radia Maryja powstało w naszej Parafii w roku 1994. Do założenia Koła przyczynił się ówczesny Proboszcz o. Roman Jodłowski SJ, który sprawował opiekę nad Kołem do października 1999 r. Potem kolejno opiekę sprawowali: o. Jan Orłowski SJ. (do końca 2011 r.), o. Waldemar Kobyliński SJ (do października 2015 r.), o. Wiesław Kulisz SJ (do sierpnia 2021 r.). Obecnie opiekunem Koła jest Proboszcz o. Marcin Gryz SJ.

Spotkanie rozpoczyna się modlitwą różańcową oraz odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego. Modlimy się w różnych intencjach: za Kościół Święty, za Ojca Świętego Franciszka, za Biskupów, za założyciela Radia Maryja Ojca Tadeusza Rydzyka CSsR i Jego współpracowników, za kapłanów – OO. Jezuitów prowadzących naszą parafię. Modlimy się również za chorych i zmarłych członków Koła. W trakcie spotkań Kapłan-Opiekun wygłasza katechezy na różne tematy dotyczące spraw Kościoła. Po modlitwach spożywamy agapę a kończymy przed 18.30, kiedy to udajemy się na Mszę św., zamawianą co miesiąc przez cały rok, w intencji Ojca Świętego, kapłanów naszej parafii, za Ojczyznę, za założyciela Radia Maryja i współpracowników, żyjących i zmarłych członków Koła. Organizujemy różne pielgrzymki, m.in. do Sanktuariów Maryjnych, bierzemy udział w życiu Parafii, współpracując z innymi wspólnotami parafialnymi.

 • Odnowa w Duchu Św. –  Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Źródło miłości” - Spotkania - w czwartki, przez cały rok o godz. 19.30 w sali św. Judy Tadeusza (patrona spraw niemożliwych).

  Nasza wspólnota wpisuje się w wielki katolicki ruch Odnowy w Duchu Świętym, którego początki wiążą się z odnową Kościoła dokonaną na Drugim Soborze Watykańskim. Jego celem jest odnowienie żywej relacji z Jezusem, który „wyniesiony na prawicę Boga, otrzymał od Ojca obietnicę Ducha Świętego i zesłał Go nam” (Dz 2,33), a „wstąpiwszy do góry […] rozdał ludziom dary” (Ef 4,8). Dary te, zwane też charyzmatami, są dla wszystkich wierzących i nie zależą od przynależności do określonej „duchowości”. Nasza Wspólnota, działająca nieprzerwanie w parafii św. Szczepana od marca 2000, pragnie wejść w tajemnicę tego obdarowania, w której każdy z nas może odkryć jak bardzo jest umiłowany przez naszego Ojca w niebie. Zapraszamy na nasze cotygodniowe spotkania modlitewne przez cały rok, adoracje Najświętszego Sakramentu w pierwsze niedziele miesiąca, coroczne czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego, seminarium odnowy wiary (co 2 lata) oraz na inne spotkania okolicznościowe, o których wspólnota informuje w ogłoszeniach parafialnych. Opiekun: O. Bogdan Leśniak SJ.

 •     Czytaj dalej: Parafialny Oddział Akcji Katolickiej

 • Parafialny Oddział Akcji Katolickiej – (Spotkania odbywają się w pierwszą środę m-ca po Mszy św. o godz. 18.30 w sali św. Stanisława Kostki.)

   Powstał w roku 1995, prezesem jest p. Karol Zakroczymski, a asystentem kościelnym i opiekunem od sierpnia 2021 r. -  O. Proboszcz Marcin Gryz SJ. POAK działa zgodnie ze swoimi statutami, prowadzi pracę formacyjną w zakresie znajomości społecznej nauki kościoła, organizuje raz w miesiącu „Spotkania dla seniorów” na które zaprasza wielu ciekawych ludzi poruszających ciekawe tematy z zakresu teologii, zdrowia i życia społecznego. Grupa działa bardzo prężnie i organizuje w parafii wiele akcji.

 • Caritas – angażuje kilka osób, które zajmują się rozdawaniem żywności potrzebującym rodzinom i osobom chorym, samotnym naszej parafii. Zajmuje się również rozprowadzaniem świec bożonarodzeniowych i wielkanocnych Caritasu. Organizuje świąteczne paczki dla potrzebujących parafian. W ostatnim roku przygotowanych było 120 paczek, zarówno bożonarodzeniowych jak i wielkanocnych. W tym roku: Wigilijne Dzieła Pomocy Dzieciom 2021, zebrane środki zostaną przekazane na pomoc dzieciom. Punkt Caritasu od marca 2022 r. otwarty jest w ostatni wtorek miesiąca w godz.: 15.00 - 16.30. Opiekun: Proboszcz o. Marcin Gryz SJ.

 • Wspólnota św. Jana Apostoła - spotkania - w każdy wtorek o 20:00 w kaplicy św. Judy Tadeusza. Zrzesza młodych, dorosłych, aby modlić się medytacją ignacjańską, formować w tej duchowości i dzielić się doświadczeniem Boga. Na spotkania zapraszamy wszystkich w wieku ok. 30 lat - zarówno osoby po rekolekcjach ignacjańskich, jak i tych, którzy chcą poznać modlitwę medytacyjną wg metody św. Ignacego Loyoli. Opiekun: Proboszcz o. Mieczysław Jóźwiak SJ.

  https://www.facebook.com/wspolnotajana

 • Klub Czytelniczy - rozpoczął swoje spotkania nie-zdalne. Pierwsze spotkanie odbyło się w sobotę o godz. 17.00, 25 września 2021 r. Dzielenie oparte było na podstawie książki Franciszka "Powróćmy do marzeń - powrót ku lepszej przyszłości".
 • Następne spotkanie planowane jest na 23 października 2021 r., godz. 17.00 w sali akademickej. Podstawą do dzielenia będzie "Autobiografia" - Św. Ignacego Loyoli. 
 • Spotkanie 27 listopada 2021 r - g. 17.00 - Dzielenie nt. Synodu w Kościele. Podstawą do dzielenia będzie: Homilia papieża Franciszka na rozpoczęcie Synodu i Dokument Przygotowawczy Synodu.
 •  "W połowie drogi"Masz około czterdziestu lat lub więcej?

  Chcesz z Jezusem Chrystusem zastanowić się nad swoim życiem i jak wykorzystać kolejne lata?

  Męska wspólnota u św. Szczepana zaprasza Ciebie!
  Przyjdź we wtorek o 19:15 do sali św. Rodziny

  w domu parafialnym obok kościoła

  (w lipcu i sierpniu nie spotykamy się)

  lub napisz mezczyzni.szczepan[@]gmail.com
  Dodatkowe informacje o grupach "W Połowie Drogi" na stronie: http://wpolowiedrogi.pl/

 • Grupy AA – spotkania co tydzień mają dwie grupy: I gr. - we wtorek o godz. 17.00, II gr. - w piątek o godz. 17.00. Spotkania odbywają się w sali św. Rodziny.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.