WYRUSZ W DROGĘ…


     W dniach od 26 do 28 lutego w naszej Parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 85 im. Benito Juareza oraz Szkoły Podstawowej przy ul. Chocimskiej. „Wyruszyłyśmy w drogę”  dosłownie i w przenośni, gdyż pod tym właśnie hasłem przebiegały spotkania rekolekcyjne, Wraz z s. M. Lilianną Adamuszewską, s. M. Florentyną Szostak i s.M. Krzysztofą Labudą, felicjankami, które prowadziły rekolekcje, dzieci wyruszyły w podróż, w głąb serca. Jako Pielgrzymi potrzebowali przewodnika, kogoś kto dobrze zna szlak. Został nim św. Feliks z Cantalice, patron dzieci.

     Pierwszego dnia dzieci uczyły się wyrażać swoją wdzięczność wobec Dawcy wszelkich darów. Poznały historie niezwykłego Słonecznika, który uczył ich wpatrywania się w Słońce – Jezusa, same wykonały piękne słoneczniki, na których wypisały za co dziękują w swoim życiu Dobremu Bogu. Drugi dzień był dla uczestników czasem refleksji nad swoim życiem i okazją do spotkania z Miłosiernym Jezusem w sakramencie pokuty i pojednania. Do tego ważnego wydarzenia przygotowała uczestników wizyta w gabinecie lekarskim i diagnoza chorób duchowych serca.

     Dzieci młodsze usłyszały również o przygodzie Czarnej Ryby i wykonały papierowe rybki, które prezentowały się w rekolekcyjnej wspólnocie jak wielobarwna ławica. Ostatniego dnia rekolekcji dzieci uczyły się od Miłosiernego Samarytanina okazywać miłosierdzie innym oraz zapamiętywały znaki duchowe, które będą im pomagać w dalszej wędrówce życia.

     Był to piękny czas, w którym Duch Święty prowadził siostry głoszące rekolekcje i działał w sercach dzieci. Za wszelkie dobro, które stało się udziałem wszystkich uczestników i modlitwę wszystkim bardzo dziękujemy. Deo Gratias!

 

20180226 100602

Copyright © 2014. All Rights Reserved.