12 listopada papież Franciszek pobłogosławił kolejny etap duchowego przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie, program "Serce 2.0"  „Módlcie się za mnie" powiedział papież reprezentantom Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży podczas błogosławieństwa programu "Serce 2.0". Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie odbędzie się w 2016 r., ale przygotowania do tego wydarzenia trwają już od roku. Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży kładzie szczególny nacisk na przygotowanie duchowe, proponując stworzone na tę uroczystość programy duszpasterskie.

     Od pierwszej niedzieli Adwentu, program "Serce 2.0", rozpoczyna kolejny etap duchowego przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. Poinformował o tym biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz młodzieży. Obecnie realizowany jest program przygotowań duchowych "Czat ze Słowem". Nowy program będzie istotnym zadaniem dla duszpasterzy i animatorów.

     Celem programu "Serce 2.0" jest pogłębiona refleksja nad dwoma sakramentami: Pokutą i Eucharystią. Pierwszy miesiąc (grudzień 2014) ma charakter wprowadzający; następne cztery (od stycznia do kwietnia 2015) dotyczą Pokuty, a kolejne siedem (od maja do listopada 2015) Eucharystii.

 

Czytaj więcej: "Serce 2.0"

Copyright © 2014. All Rights Reserved.