Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie

7 Niedziela Wielkanocna

Wniebowstąpienie Pańskie

13 maja 2018

 

  • Wczoraj dzieci z naszej parafii przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej. Życzymy im, aby nieustannie wzrastały w miłości do Pana Jezusa i by stale towarzyszyła im opieka Matki Bożej.
  • Trwa Biały Tydzień. Do piątku dzieci komunijne będą uczestniczyły w nabożeństwie majowym o godz. 18.00 i we Mszy św. o godz. 18.30. W sobotę – pielgrzymka do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu.
  • W środę 16 maja o godz. 18.00, we wspomnienie św. Andrzeja Boboli, jezuity, męczennika - Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej, w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  • W sobotę 19 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w naszej świątyni odbędzie się czuwanie modlitewne. Początek o godz. 21.00. Zakończy je Eucharystia o północy. Szczegółowe informacje na plakatach.
  • W niedzielę 3 czerwca, przypada XI Święto Dziękczynienia. O godz. 8.00 - z Placu Piłsudskiego wyruszy procesja do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie o godz. 12.00 zostanie odprawiana uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski.
  • Trwają przygotowania do Parafialnego Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się w niedzielę 10 czerwca, na obiekcie sportowym przy ul. Kazimierzowskiej. Już dzisiaj zapraszamy naszych parafian, rodziny i dzieci do wspólnego świętowania. Chętnych prosimy o włączenie się w przygotowania.
  • Z tej racji, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św., przeprowadzimy zbiórkę ofiar na pokrycie wydatków związanych z piknikiem.
  • W sobotę, 16 czerwca organizujemy jednodniową, autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Koszt udziału – 80 zł. Zachęcamy parafian do udziału. Zapisy: w niedzielę w zakrystii, w tygodniu – w kancelarii parafialnej.
  • Nabożeństwo Majowe do końca miesiąca - o godz. 18.00.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.