Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Światowe Dni Młodzieży
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze
Światowe Dni Młodzieży Światowe Dni Młodzieży

Ogłoszenia Duszpasterskie

23 Niedziela Zwykła

9 września 2018

 

 • Informujemy, że decyzją Ks. Kazimierza Kardynała Nycza, do naszej parafii została włączona część parafii św. Michała, bloki i wieżowce przy ul. Madalińskiego, Al. Niepodległości, Różanej, Puławskiej oraz przy ul. Olesińskiej, Króżańskiej, Kwiatowej, Lewickiej, Falęckiej i KaziSerdecznie witamy Nowych Parafianmierzowskiej. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 • Serdecznie witamy Nowych Parafian i zapraszamy do włączenia się w życie i budowanie naszej wspólnoty parafialnej.
 • W związku z trwającym Rokiem Św. Stanisława Kostki, w sobotę, 15 września, organizujemy pielgrzymkę dzieci i młodzieży do Rostkowa – miejsca urodzenia Św. Stanisława. Natomiast w dniach od 21 do 23 września, w naszym kościele będą przebywać Jego Relikwie.
 • W najbliższy wtorek, 11 września, po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy na nią liderów poszczególnych grup i wspólnot.
 • W środę – Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.15.
 • W każdy czwartek – całodzienne wystawnie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie.
 • Już od najbliższego piątku, po Mszy św. o godz. 18.30, rozpoczynamy modlitwę - „Medytacje pod Krzyżem”. Zapraszamy do udziału w niej.
 • W drugiej połowie września, rozpoczniemy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież z naszej parafii i wszystkich chętnych. Zapisy drogą elektroniczną. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii.
 • Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w naszym Ośrodku w środę, 3 października i trwać będzie do środy 5 grudnia. Zapisy również drogą elektroniczną. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii.
 • W przyszłą niedzielę, członkowie Akcji Katolickiej i nasz parafialny zespół Caritas, przeprowadzi zbiórkę ofiar na pomoc potrzebującym rodzinom i dzieciom.
 • Wspólnota Młodych „Szczep” , zaprasza na wyjazd weekendowy w Jurę Krakowsko-Częstochowską, w dniach 13-14 października. Zakończenie pieszej wędrówki planowane jest na Jasnej Górze. Szczegóły na plakatach przed kościołem.
  * W kalendarzu liturgicznym, w czwartek, przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora kościoła; w piątek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.