W sobotę 15 września pod hasłem "Kostka znaczy więcej" odbyła się 36. Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa. W spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież z całej Polski. Nie mogło zabraknąć także naszej parafii podczas tego ważnego wydarzenia. Chętne Dzieci a także Rodzice i Dziadkowie podjęli pielgrzymi trud do miejsc związanych ze świętym Stasiem Kostką SJ. Nasza pielgrzymkowa grupa wyruszyła  z Warszawy autokarem pod opieką O. Proboszcza Wiesława Kulisza SJ, O. Tomasza Rakowskiego SJ a także Sióstr Felicjanek: S.M.Klaudii Gutowskiej i S.M. Tobiaszy Dąbrowskiej. Po dotarciu do Przasnysza i zawiązaniu wspólnoty, Dzieci razem z Opiekunami wybrały się w pieszą pielgrzymkę do Rostkowa.

     Po ponad godzinnym marszu dotarliśmy do miejsca urodzenia św. Stanisława Kostki. Następnie mimo padającego deszczu wzięliśmy udział we Mszy Świętej pod przewodnictwem J. E. ks. biskupa Mirosława Milewskiego. Homilię do zgromadzonych pielgrzymów wygłosił ks. Kamil Kowalski, który do kazania zaprosił pomocników, którymi były Dzieci w strojach: strażaka, tancerki, piłkarza i oczywiście św. Stanisława Kostki. Jeśli bardzo pragniemy zostać lekarzem, strażakiem czy piłkarzem, tak samo powinniśmy pragnąć zostać świętymi – mówił ks. Kamil. Na zakończenie kazania ksiądz podkreślił: zawsze pamiętajcie, że do Nieba prowadzą małe rzeczy. Liturgię uświetnił zespół muzyczny Solos Dios Basta z parafii pw. św. Krzyża w Płocku.

    Po podziękowaniach zakończyła się Msza Święta a razem z nią przestał padać deszcz i na niebie pokazało się piękne słońce. Nasza pielgrzymkowa ekipa udała się na pobliskie stragany gdzie dzieci kupiły obwarzanki, watę cukrową i obrazki ze św. Stanisławem. Wielką radość wszystkim sprawił wspólny grill z parafią św. Andrzeja Boboli przygotowany na placu przed szkołą w Rostkowie. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Warszawy zabierając ze sobą cenne wspomnienia spotkania ze św. Stanisławem.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.