Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Światowe Dni Młodzieży
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze
Światowe Dni Młodzieży Światowe Dni Młodzieży

Ogłoszenia Duszpasterskie

31 Niedziela Zwykła

4 listopada 2018

  • Jutro, w poniedziałek 5 listopada, we wspomnienie wszystkich Świętych i Błogosławionych Towarzystwa Jezusowego, podczas Mszy św. o godz. 18.30, nasz współbrat O. Tomasz Rakowski SJ, wikariusz parafii, złoży swe ostatnie śluby zakonne. Serdecznie Was zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
  • Przypominamy wszystkim wiernym, że w dniach od 1 do 8 listopada, można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem tego jest stan łaski uświęcającej, komunia św., pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencjach Ojca św. Zachęcamy do korzystania z tego daru i do modlitwy za tych, którzy odeszli już do Pana.
  • Za zmarłych poleconych w wypominkach, modlimy się na Różańcu, codziennie o godz. 18.00 oraz w każdy czwartek listopada, podczas Mszy św. o godz. 8.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W niedzielę, 11 listopada, przypada święto narodowe – 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
  • Z tej racji w przyszłą niedzielę, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.30, usłyszymy krótki program słowno-muzyczny pt: „Pamięć i Tożsamość Polaków”. Słowo – Jerzy Żydkiewicz; organy – Jakub Jastrzębski.
  • Również w Narodowe Święto Niepodległości, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona Msze św. o godz. 9.00.
  • W niedzielę 11 listopada, przypada 11 rocznica konsekracji naszego kościoła.
  • W najbliższy wtorek, 6 listopada o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy na nią liderów poszczególnych grup i wspólnot
  • W kalendarzu liturgicznym, w tym tygodniu w piątek przypada wspomnienie rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w sobotę - św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła.
  • I na koniec ogłoszeń krótkie zaproszenie skierowane do mężczyzn. Jeżeli masz 40 lat lub więcej i chciałbyś spojrzeć na swoje życie, pracę, problemy i sukcesy razem z Jezusem. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak swoją wiarę przeżywają inni mężczyźni. Jeżeli chcesz zobaczyć, czy jest to pomysł dla Ciebie, zapraszamy na spotkania wspólnoty "W Połowie Drogi": w każdy poniedziałek, o godz. 19:00 w salce św. Rodziny. Dalsze informacje na plakatach i ulotkach, które można znaleźć przy wejściu do kościoła.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.