Tematem kazań pasyjnych podczas nabożeństwa Gorzkich Żali w naszej Parafii było sześć ewangelicznych scen z Drogi Krzyżowej. Wygłosił je o. Wojciech Żmudziński SJ. Kazania z poszczególnych niedziel znajdują się pod następującymi adresami internetowymi:

SCENA 1: Jezus oskarżony i skazany, z cierniową koroną na głowie, smagany biczami, wyśmiany i opluty
https://jezuici.pl/2021/03/gorzkie-zale-scena-1/

SCENA 2: Szymon z Cyreny przymuszony do niesienia krzyża Jezusa
https://jezuici.pl/2021/03/gorzkie-zale-scena-2/

SCENA 3: Niewiasty opłakują Jezusa a On każe im płakać nad ich własnymi grzechami
https://jezuici.pl/2021/03/gorzkie-zale-scena-3/

SCENA 4/ Jezus obnażony z szat i przybijany do krzyża
https://jezuici.pl/2021/03/gorzkie-zale-scena-4/

SCENA 5/ Jezus ukrzyżowany pośród złoczyńców
https://jezuici.pl/2021/03/gorzkie-zale-scena-5/

SCENA 6/ Józef z Arymatei zdejmuje z krzyża martwe ciało Jezusa
https://jezuici.pl/2021/03/gorzkie-zale-scena-6/

 

Spowiedź w Wielkim Tygodniu 2021konf

 

Wielki Poniedziałek,Wtorek i Środa
- podczas Mszy świętych

Wielki Czwartek i Wielki Piątek
- godz. 7.00 -13.00

Wielka Sobota
- godz. 7.00 - 14.00

 

 

Nie spowiadamy
W czasie Liturgii Triduum Paschalnego
W czasie Świąt – Niedziela 
i Poniedziałek

Papież ogłosił Rok poświęcony Rodzinie „Amoris Laetitia”

Papież Franciszek ogłosił specjalny Rok poświęcony Rodzinie „Amoris laetitia”, który zostanie zainaugurowany podczas zbliżającej się uroczystości św. Józefa. Zakończą go obchody 10. Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się w Rzymie, w czerwcu 2022 roku. W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Franciszek przypomniał, aby w rodzinach nigdy zabrakło trzech słów: przepraszam, proszę, dziękuję.

Tuż po Bożym Narodzeniu liturgia zachęca nas do spojrzenia na Świętą Rodzinę, Jezusa, Maryję i Józefa. Papież zaznaczył, że Syn Boży, podobnie jak wszystkie dzieci, również potrzebował rodzinnego ciepła. „Właśnie dlatego rodzina z Nazaretu jest wzorem, w którym wszystkie rodziny świata mogą znaleźć pewny punkt odniesienia oraz inspirację” – powiedział Ojciec Święty.

Przypomniał, że wszyscy jesteśmy powołani do ponownego odkrycia wychowawczej wartości rodziny: musi być ona oparta na miłości, która nieustannie odnawia relacje i otwiera perspektywy nadziei. W rodzinie można doświadczyć szczerej komunii, gdy jest ona domem modlitwy, gdy miłość jest głęboka i czysta, gdy przebaczenie przeważa nad niezgodą, gdy codzienna chropowatość życia jest łagodzona przez wzajemną czułość i pogodną akceptację woli Boga. „W każdej rodzinie są problemy, a nawet kłótnie, ponieważ jesteśmy tylko słabymi ludźmi” – przyznał Papież Franciszek.

„Jeśli będziecie się kłócić w rodzinie, nie kończcie dnia bez zawarcia pokoju. A czy wiecie: dlaczego? Bo zimna wojna następnego dnia jest jeszcze bardziej niebezpieczna. W niczym nie pomaga – zapewnił Papież. – W każdej rodzinie powinny być używane trzy słowa: «proszę, przepraszam i dziękuję». Proś z uprzejmością, bo nie można być natrętem, wtrącać się w życie drugiego człowieka. Dziękuj – wdzięczność jest znakiem szlachetnej duszy. Przepraszaj, bo zdarza nam się zrobić coś złego i ktoś czuje się obrażony. Nie zapominajcie tych trzech słów: proszę, przepraszam, dziękuję. Jeśli są one używane w rodzinie, to rodzina jest zdrowa”.

Papież zaznaczył, że dzisiejsza uroczystość Świętej Rodziny proponuje nam na nowo ideał miłości małżeńskiej i rodzinnej, jak to zostało podkreślone w adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”, której piąta rocznica ogłoszenia przypadnie 19 marca. Rok, który wówczas zainauguruje Ojciec Święty, będzie czasem refleksji nad tym dokumentem i okazją do pogłębienia zrozumienia jego treści.

„Te refleksje zostaną udostępnione wspólnotom kościelnym i rodzinom, aby towarzyszyły im w ich drodze. Już od tej chwili zachęcam wszystkich, by przyłączyli się do inicjatyw, które będą podejmowane podczas tego Roku i które będą koordynowane przez Dykasterię ds. Świeckich, Rodziny i Życia – zachęcił Papież. – Powierzmy Świętej Rodzinie z Nazaretu, a w szczególności św. Józefowi, oblubieńcowi i troskliwemu ojcu, ten proces wspólnie z rodzinami całego świata”.

vaticannews / BP KEP

Fot. Vatican Media

źródło: episkopat.pl

Rekolekcje2

14 - 17 marca 2021r.

„aby była w nich ta miłość”

 

Nauki rekolekcyjne wygłosi

O. Józef Kulisz SJ

 W niedzielę
– podczas każdej Mszy św.

Poniedziałek – godz. 9.00, 18.30
Wtorek – godz. 9.00, 18.30
Środa – godz. 9.00, 18.30

 

Serdecznie zapraszamy do udziału

Copyright © 2014. All Rights Reserved.