W zeszłą niedzielę 10 czerwca 2018 r. wielu z nas uczestniczyło w trzeciej już edycji naszego pikniku parafialnego. Tym razem świętowaliśmy wspólnie jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości pod hasłem „100 lat Polsko!”. Dzięki gościnności Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych oraz OSIR Mokotów mogliśmy kolejny raz skorzystać z zacienionego terenu zielonego przy Orliku na ul. Kazimierzowskiej.

    Słuchając wielu głosów osób uczestniczących piknik był bardzo udany i przede wszystkim był dobrze dopasowany do naszych lokalnych potrzeb. Uczestników było trochę mniej niż w poprzednich latach ale duża część została do końca obserwując z autentycznym zainteresowaniem atrakcje prezentowane na scenie i poza nią. Udało nam się zbudować dobrą, gościnną i radosną atmosferę. Piknik był prowadzony przez doświadczoną już Lidię ale i debiutującego Witolda. Para na scenie wspaniale się uzupełniała i bardzo płynnie przeprowadziła nas przez program pikniku.

    Wśród wielu atrakcji należy wymienić koncert Promyków Miłosierdzia, pod kierownictwem Siostry Klaudii, który wspaniale wprowadził nas we właściwą patriotyczną atmosferę. Część chóru parafialnego, która wystąpiła pod nazwą „Szczepan na urlopie” przedstawiła bogaty repertuar patriotyczny ale i rozrywkowy. Wśród pieśni śpiewanych przez chór był utwór specjalnie skomponowany na nasz piknik przez panią Ewę Wawrzyniak - dyrygenta chóru.

    Poza doznaniami muzycznymi mieliśmy również chwilę refleksji i obcowania z twórczością naszych wielkich poetów. Salonik literacko-muzyczny wspaniale przygotował Pan Jerzy Żydkiewicz. Dzięki aktorskiej recytacji fragmentu "Pana Tadeusza" łatwiej było nam rozpocząć wspólnego Poloneza. W trakcie pikniku prowadziliśmy quiz historyczny, który cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Zadawaliśmy nie zawsze proste pytania związane z okresem odzyskiwania niepodległości. Bardzo dobrym pomysłem okazała się loteria fantowa. Każdy los wygrywał. Wśród fantów były różne przedmioty przyniesione charytatywnie przez naszych wolontariuszy. Loteria miała bardzo duże wzięcie szczególnie wśród najmłodszych.

    Poza doznaniami duchowymi mogliśmy posilić się przy grillu dzięki firmie cateringowej „Niebo w gębie” a dzięki szczodrości i talentom kulinarnym naszych parafianek tak jak w zeszłym roku częstowaliśmy naszych uczestników wspaniałymi domowymi wypiekami.

    Piknik był efektem wielu tygodni współpracy wolontariuszy, którzy poświęcili swój prywatny czas. To dzięki pomysłom i zaangażowaniu tej grupy piknik mógł nabrać właśnie taką formę. Reprezentując grupę wolontariuszy pracujących nad piknikiem w tym roku chciałbym jednak przede wszystkim podziękować Ojcu Proboszczowi za stworzenie dla nas wspierającego otoczenia w parafii i za to, że był z nami przez cały ten czas przygotowań. 

                                                                                                             Karol Zakroczymski

     10 czerwca 2018 r. w niedzielę – po – Mszy św. o godz. 11.00 wraz z naszymi parafianami i gośćmi uczestniczyliśmy w Parafialnym Pikniku Rodzinnym.

Fot.: Zbyszek Kubisiak

zdjęcia można obejrzeć również w galerii: Piknik 2018

W wakacyjne niedziele, w lipcu i sierpniu,
nie ma Mszy św. dla przedszkolaków
o godz. 12.15
oraz Mszy św. o godz. 17.00.

Niedzielnej Mszy św. w języku hiszpańskim o godz. 10.45,
nie będzie do końca września.

W lipcu i w sierpniu nie będzie

czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu
piątkowej Medytacji
pod Krzyżem.

 

Kancelaria parafialna
w lipcu i sierpniu będzie czynna
we wtorki w godz. od 16.00 do 18.00
w piątki w godz. od 10.00 do 12.00.

     W czwartek 31 maja 2018 r. obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Po uroczystej Mszy św. o godz. 11.00. ulicami naszej parafii wyruszyła procesja do czterech ołtarzy. Zgodnie z tradycją poszczególne ołtarze przygotowali mieszkańcy parafii.

"Ja jestem Chlebem życia, kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął;
a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie."

Fot.: Zbyszek Kubisiak

zdjęcia można obejrzeć również w galerii: Boże Ciało 2018

Eucharystio nie możemy żyć bez Ciebie, w Tobie są wszystkie nasze źródła!


     W niedzielę Trójcy Świętej 27 maja 2018 r. dzieci naszej parafii razem z Rodzicami mogły wyśpiewać Panu Jezusowi radość, miłość i wdzięczność za przyjaźń z Nim, która zapoczątkowana na chrzcie świętym i pogłębiona rok temu w sakramencie pokuty i Eucharystii rośnie, rozwija się i przynosi wiele dobrych owoców.
     W Rocznicę I Komunii Świętej modliliśmy się z dziećmi i za dzieci by ich przyjaźń z Jezusem ciągle rosła. Mszy świętej w rocznicę pierwszego spotkania z Jezusem Eucharystycznym przewodniczył O. Tomasz Rakowski SJ. Dzieciom towarzyszyły także siostry felicjanki: s.M. Klaudia Gutowska i s.M. Florentyna Szostak a także Pani Małgorzata Matuszyk – katechetka. Dzieci otrzymały Pismo Święte, które jest pamiątką tego rocznicowego wydarzenia.

Uroczysty Dzień Komunii…
    Dnia 12 maja 2018 r. w Uroczystość Matki Bożej Łaskawej głównej Patronki stolicy 104 dzieci z naszej parafii przyjęło po raz pierwszy do swojego serca Jezusa Eucharystycznego. Dzieci były podzielone na dwie grupy. Pierwsza z nich przeżywała Uroczystość Komunijną o godz. 10.00, Mszy świętej przewodniczył O. Tomasz Rakowski SJ. Druga grupa spotkanie z Jezusem Eucharystycznym przeżyła podczas Mszy świętej o godz. 12.30, której przewodniczył O. Proboszcz Wiesław Kulisz SJ. Od niedzieli dzieci przeżywały swój Biały Tydzień modląc się podczas nabożeństw majowych i przyjmując Jezusa w Eucharystii.

     Na zakończenie Białego Tygodnia dzieci razem z Rodzicami pojechały na pielgrzymkę do Kalisza gdzie w sanktuarium oddały siebie samych i swoje rodziny pod opiekę i wstawiennictwo strażnika skarbów niebieskich – św. Józefa. W pielgrzymce wziął udział także O. Tomasz, S.M.Klaudia, S.M.Florentyna i Pani Małgorzata – katechetka. Strudzeni pielgrzymi nabierali sił podczas pysznego obiadu w restauracji "Na pięterku". Ostatnim punktem wspólnego pielgrzymowania była wizyta w Przedszkolu Integracyjnym Sióstr Felicjanek im. Bł. Marii Angeli Truszkowskiej. Dzieci z żalem opuszczały plac zabaw, grotę solną czy też salę doświadczenia świata. Święty Józefie opiekunie Świętej Rodziny módl się za nami i naszymi rodzinami!

20180519 102316

     Wielkanoc to największe wydarzenie w całej historii zbawienia. W ten jakże radosny dzień, wierni zgromadzeni na Mszy św. Rezurekcyjnej śpiewają "Chrystus Zmartychwstał, Alleluja". W Niedzielę Wielkanocną o 6 rano odbyła się uroczysta Msza Rezurekcyjna połączona z procesją, w której uczestniczyli wierni naszej parafii oraz goście przybyli na Święta Wielkanocne.

Fot.: Zbyszek Kubisiak

   Wigilia sprawowana w sobotę wieczorem, należy już do Niedzieli Zmartwychwstania i jest najbardziej uroczystą Mszą świętą. Całą liturgię Wigilii Paschalnej sprawuje się w szatach koloru białego, jako znak radości przejścia ze śmierci grzechu do życia łaski. Noc paschalną rozjaśnia zmartwychwstały Chrystus, który przeszedł ze śmierci do życia.

 

  Fot.: Zbyszek Kubisiak

     W Wielki Piątek w cały Kościele powszechnym nie sprawuje się ofiary Mszy Świętej. Tego dnia odbywa się jedynie Nabożeństwo Męki Pańskiej oraz Adoracji Krzyża.

     Liturgia Męki Pańskiej rozpoczęła się w naszym kościele o godz. 18.30. Po odczytaniu Męki Pańskiej odbyła się uroczysta Adoracja Krzyża, w której każdy z obecnych w kościele całował najdostojniejszy znak chrześcijaństwa. Na zakończenie nabożeństwa Jezus w Najświętszym Sakramencie został złożony do grobu.

Fot.: Zbyszek Kubisiak

grob

 

"Zmartwychwstał już Chrystus,
Pan mój i nadzieja..."

Wszystkim naszym Parafianom a zwłaszcza chorymi cierpiącym, naszym Współpracownikomoraz Przyjaciołom, życzymy Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz duchowej mocyi nadziei płynącej z Chrystusowego zwycięstwa nad śmiercią.

                                                         Ojcowie Jezuici i Siostry Felicjanki

Copyright © 2014. All Rights Reserved.