Kiedyś wino i chleb
Teraz Ciało i Krew
Możesz wierzyć lub nie
To naprawdę dzieje się…

     11 maja 2019 r. – I Komunia Święta w naszej parafii.
Mszy świętej o godz. 10:00 przewodniczył i po raz pierwszy udzielił naszym dzieciom Komunii świętej O. Proboszcz – Wiesław Kulisz SJ.

    Biały Tydzień był przedłużeniem świętowania i radości ze spotkania z Jezusem Eucharystycznym. W piątek, który przeżywaliśmy pod znakiem misji było spotkanie z ciekawym i niecodziennym gościem. Przyjechała do nas S.M.Tecla Kagendo Muturi, która obecnie mieszka w Domu Prowincjalnym Sióstr Felicjanek a pochodzi z Afryki. Siostra dzieliła się swoim powołaniem a także opowiadała jak wygląda szkoła i nauka w Afryce.  

     Na zakończenie Białego Tygodnia udaliśmy się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskej. W pielgrzymce wzięły udział nie tylko dzieci komunijne ale także ich rodziny. Duchowym przewodnikiem był O. Wiesław Kulisz SJ razem z Siostrami Felicjankami: S.M.Tobiaszą Dąbrowską i S.M.Klaudią Gutowską. Bogu niech będą dzięki za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem!

 

 

 

     Wielkanoc to największe wydarzenie w całej historii Zbawienia. W ten jakże radosny dzień, wierni zgromadzeni na Mszy św. Rezurekcyjnej śpiewają "Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja". W Niedzielę Wielkanocną o 6 rano odbyła się uroczysta Msza Rezurekcyjna połączona z procesją, w której uczestniczyli wierni naszej parafii oraz goście przybyli na Święta Wielkanocne.

 Fot.: Zbyszek Kubisiak

    Wigilia sprawowana w sobotę wieczorem, należy już do Niedzieli Zmartwychwstania i jest najbardziej uroczystą Mszą świętą. Całą liturgię Wigilii Paschalnej sprawuje się w szatach koloru białego, jako znak radości przejścia ze śmierci grzechu do życia łaski. Noc paschalną rozjaśnia Zmartwychwstały Chrystus, który przeszedł ze śmierci do życia.

 

Fot.: Zbyszek Kubisiak

     W Wielki Piątek w cały Kościele powszechnym nie sprawuje się ofiary Mszy Świętej. Tego dnia odbywa się jedynie Nabożeństwo Męki Pańskiej oraz Adoracji Krzyża.

   

  Fot.: Zbyszek Kubisiak

     Celebracja Liturgii Wielkiego Czwartku przypomina nam Ostatnią Wieczerzę Chrystusa spożywaną w wieczerniku z uczniami na dzień przed męką. Ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Komunii świętej nastąpiło przeniesienie Najświętszego Sakramentu do przygotowanego przedtem tabernakulum znajdującego się w kaplicy adoracji.

 

  Fot.: Zbyszek Kubisiak

grob

"Zmartwychwstał już Chrystus,
Pan mój i nadzieja..."

Wszystkim naszym Parafianom a zwłaszcza chorym i cierpiącym, naszym Współpracownikom oraz Przyjaciołom, życzymy Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz duchowej mocy i nadziei płynącej z Chrystusowego zwycięstwa nad śmiercią.

                                                                Ojcowie Jezuici i Siostry Felicjanki


15 kwietnia 2019 r. odszedł od nas 
   Pan Jerzy Żydkiewicz,
       aktor, nasz parafianin. 

Msza św. pogrzebowa
w kościele św. Szczepana
odbędzie się w środę,
24 kwietnia o godz. 11.30.


Panie Jerzy - za wszystko Ci dziękujemy!

        Rodzinie zmarłego składamy wyrazy szczerego współczucia
        i zapewniamy pamięć w modlitwie.

     Niedziela Palmowa obchodzona jest w naszych kościołach na pamiątkę przybycia Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Wspominając to zbawcze wydarzenie, z głęboką wiarą i pobożnością, idziemy za Panem, aby uczestniczyć w tajemnicy Jego krzyża, dostąpić udziału w zmartwychwstaniu i życiu. W naszej parafii Uroczysta Procesja z palmami i osiołkiem, z którego najbardziej cieszyły się dzieci, rozpoczęła się o godz. 10.45. Po procesji Msza św., w której uczestniczyły dzieci z rodzicami, oraz wierni naszej parafii.

 

Fot.: Zbyszek Kubisiak

      W piątek 12 kwietnia 2019 r. uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. W upamiętniającym mękę Jezusa Chrystusa nabożeństwie uczestniczyli księża, dorośli, dzieci i młodzież oraz sympatycy naszej parafii. Liczny udział i wspólna modlitwa były wyznaniem naszej wiary i przywiązania do Chrystusa.

 

 

Fot.: Zbyszek Kubisiak

wieczerza panskaWIELKI CZWARTEK
Pamiątka Ustanowienia SAKRAMENTÓW EUCHARYSTII I KAPLANSTWA

"… i przed kapłaństwem w proch padam,
i przed kapłaństwem klękam…"
ks. Jan Twardowski

Czcigodny Ojcze Proboszczu, Drodzy Ojcowie posługujący w naszej Parafii św. Szczepana

Dziękujemy Wam, że odpowiedzieliście na głos Chrystusa, który wzywał Was do pójścia za Nim.
Dziękujemy za Waszą pracę w Parafii św. Szczepana. Za każdą Eucharystię, kazanie, spowiedź, modlitwę,
błogosławieństwo, za wszystkie udzielone sakramenty i za wszystkie łaski, które dzięki Waszej posłudze otrzymaliśmy od Pana
– z głębi serca dziękujemy! Jesteśmy także wdzięczni za Waszą serdeczność, uśmiech, życzliwość, otwartość, wszelką pomoc i poświęcony czas. Chcemy Was zapewnić, że każdego z Was otaczamy swoją modlitwąa dziś – w dniu Waszego święta czynimy to w sposób szczególny.

Życzymy Wam, abyście zawsze pozostali wierni Chrystusowi. Niech On obdarza Was tymi łaskami,
których potrzebujecie, by jeszcze pełniej realizować kapłańskie powołanie.
Życzymy zdrowia, radości, życzliwych ludzi na swej drodze, a także realizacji osobistych pragnień.
A przede wszystkim życzymy, abyście wzorem Chrystusa byli Dobrymi Pasterzami i osiągnęli świętość!

Nasze serdeczne życzenia kierujemy także w stronę wszystkich kapłanów pochodzących z naszej Parafii,
a także wszystkich, którzy pełnili kapłańską posługę w naszej parafii.

Szczęść Wam Boże!

Copyright © 2014. All Rights Reserved.