Numer konta bankowego naszej parafii św. Szczepana

40 1030 0019 0109 8503 0013 2152

 

Dziękujemy Wam wszystkim za modlitwę i ofiary,
jakie składacie na utrzymanie i funkcjonowanie naszej świątyni.

OGŁOSZENIE
W SPRAWIE ORGANIZACJI I ZASAD UDZIAŁU W LITURGII ŚWIĄT I NIEDZIEL

     W związku z nowelizacją rozporządzenia Ministra Zdrowia ws. ogłoszenia stanu epidemii na terenie kraju wprowadzam, obowiązujące do odwołania, zmiany w organizacji i zasadach uczestnictwa w liturgii świątecznej:

 • Msze św. będą odprawiane o zwykłych godzinach w kaplicy św. Judy Tadeusza w Domu Parafialnym;
 • Msze św. będą odprawiane bez udziału ludu, z wyjątkiem osób zamawiających intencję danej mszy św. oraz ich osób najbliższych, z zachowaniem 5-osobowego limitu uczestników, poza celebransami oraz osobami posługującymi przy liturgii;
 • W godzinach mszy św. będą się odbywały zwykłe dyżury spowiedników w kościele;
 • W tym samym czasie będzie istniała możliwość przystąpienia do komunii św. w kościele poza mszą św., jak również krótkiej indywidulanej modlitwy;
 • Prosimy o stosowanie się do poleceń księży kierujących porządkiem w kościele oraz pilnujących przestrzegania powyższych zasad.

Proboszcz Parafii
św. Szczepana na Mokotowie

OGŁOSZENIE

     W związku z nowelizacją rozporządzania Ministra Zdrowia ws. ogłoszenia stanu epidemii na terenie kraju wprowadzamy od dzisiaj tymczasowe zmiany w organizacji i zasadach uczestnictwa w liturgii w parafii:

 • w dni powszednie odprawiane są w zwykłych godzinach dwie msze św. jednocześnie: w kościele oraz
  w kaplicy św. Judy Tadeusza w Domu Parafialnym;
 • w każdej mszy św. może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób, z pierwszeństwem dla zamawiających intencje, którzy zgłoszą się w zakrystii kościoła przed mszą św.;
 • odwołane zostają nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów;
 • w czwartek odbędzie się zwykła Adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • porządek niedzielnej liturgii zostanie ogłoszony niebawem zgodnie z instrukcjami władz Archidiecezji;
 • prosimy o stosowanie się do poleceń księży pilnujących przestrzegania powyższych zasad.

Powyższe zarządzenie obowiązuje do czasu wydania odpowiednich instrukcji przez władze Archidiecezji Warszawskiej.

Proboszcz Parafii
św. Szczepana na Mokotowie

 

sakrament- Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa pandemią modlitwy, współczucia, czułości - powiedział papież w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański", transmitowaną z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

 

      Drodzy bracia i siostry,

W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Zachęcam wszystkich zwierzchników Kościołów i przywódców wszystkich wspólnot chrześcijańskich, a także wszystkich chrześcijan różnych wyznań, aby błagali Boga Najwyższego i Wszechmogącego odmawiając jednocześnie modlitwę, której nauczył nas Jezus Chrystus. Dlatego zachęcam wszystkich do odmówienia „Ojcze nasz” w środę 25 marca w południe. W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi Wcielenie Słowa, oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa.

    Z tą samą intencją w piątek 27 marca o godz. 18.00 poprowadzę modlitwę na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra. Już teraz zapraszam wszystkich do duchowego w niej udziału za pośrednictwem środków przekazu. Będziemy słuchali Słowa Bożego, wzniesiemy nasze błagania, będziemy adorowali Najświętszy Sakrament, którym na koniec udzielę błogosławieństwa Urbi et Orbi, a do którego będzie dołączona możliwość otrzymania odpustu zupełnego.

Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa pandemią modlitwy, współczucia, czułości. Trwajmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i najbardziej doświadczone odczuły naszą bliskość.

papież Franciszek


powoanie

22/25 marca 2020

 

„Nie bój się nieudanego życia”

 

Nauki rekolekcyjne wygłosi

O. Wojciech Ziółek SJ

W niedzielę
– podczas każdej Mszy św.

Poniedziałek – godz. 9.00, 18.30
Wtorek – godz. 9.00, 18.30
Środa – godz. 9.00, 18.30

 

Serdecznie zapraszamy
do udziału

Mój Przyjaciel mieszka w niebie – św. Jan Paweł II
Mały Karol wojnę musiał przeżyć, młodym chłopcem był.
To wzmocniło go, by wierzyć z całych swoich sił.
Jan Paweł – Papież Polak.
„Nie bójcie się!” – tak wołał.
     

     Początek ferii zapisał się dla dzieci /nie tylko z naszej parafii/ długo oczekiwanym zimowiskiem w Zawoi. Mocna ekipa - 37 dzieci razem ze wspaniałymi Wychowawcami wyruszyła po Mszy świętej w kościele św. Szczepana o godz. 8.00 autokarem w malownicze miejsce u stóp Babiej Góry.

     Nasi Opiekunowie: s.M. Klaudia, s.M. Bogna, o. Bogdan, p. Agnieszka, p. Justyna, p. Barbara, p. Ela, p. Grażyna, p. Benoit, p. Dariusz spisali się na złoty medal. Bez nich z pewnością zimowisko byłoby niemożliwe, bo to właśnie oni troszczyli się o dzieci tak, aby były bezpieczne i niczego im nie brakowało. Należą im się brawa i słowa wielkiego uznania. Milusińscy, którzy wiele razy byli na zimowiskach organizowanych przez parafię św. Szczepana, pięknie wpisali się w nasz program. Natomiast dzieci, które pojechały pierwszy raz mogły odkryć specyfikę parafialnych wyjazdów. W planie dnia zawsze przewidujemy codzienną modlitwę, Eucharystię oraz spotkanie z Przyjacielem, czyli św. Patronem. Ponadto stałym wydarzeniem jest czytanie książek, słuchanie ciekawych legend, a także wspólny śpiew. Ten czas dzieci spędzały bez TV, telefonów, komputerów i innej elektroniki. Jak zawsze było mnóstwo atrakcji, niespodzianek /również pogodowych/ i dużo ruchu – tak, by odpoczywać, ale aktywnie.

     Oto wyzwania i przygody, które podczas tegorocznego zimowiska stały się udziałem jego uczestników. Szlak naszych wędrówek wyznaczał św. Jan Paweł II, dlatego w drodze do Zawoi zatrzymaliśmy się w Krakowie nie tylko na pyszny obiad, ale przede wszystkim po to, aby przejść szlakiem Karola Wojtyły - późniejszego papieża i świętego. Po przyjeździe do Zawoi zostaliśmy przywitani śniegiem, co wszystkich wprawiło w dobry, zimowy nastrój. Pierwszego dnia nasze plany pokrzyżowała pogoda, ale dzięki temu mogliśmy doświadczyć, jak góry potrafią być kapryśne i mało przewidywalne. Spacer po najdłuższej wsi w Polsce i wizyta w Izbie Pamięci Jana Pawła II okazały się nie lada wyczynem - zwłaszcza dla niezaprawionych chodziarzy. Wszyscy jednak okazali się zuchami i pokonali wszelkie trudności głównie związane ze zmienną pogodą. Dziękujemy p. Katarzynie i p. Justynie za profesjonalne poprowadzenie zajęć sportowych. Podczas tegorocznego zimowiska byli z nami Państwo Villette, dzięki którym codziennie mogliśmy wyśpiewać Panu Bogu naszą miłość i wdzięczność. Dziękujemy za Wasze bezinteresowne zaangażowanie i chęć służenia licznymi talentami.

    Całodzienna wycieczka do Wadowic z niezapomnianym p. Mateuszem – naszym Przewodnikiem sprawiła wszystkim wiele radości. Po Mszy świętej w bazylice był czas na zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II – kto jeszcze nie był, serdecznie polecamy. Nie zabrakło czasu na pamiątki i papieskie kremówki. Po powrocie do Ośrodka dzieci wzięły udział w kreatywnych warsztatach FOLK DESIGN – Patchworkowe Cuda, podczas których Wychowawcy razem z dziećmi wykonali kolejną pamiątkę z Zawoi - tym razem techniką patchwork. Wizyta u Pszczelarza – ciekawostki z życia pszczół oraz wspólne pieczenie pierniczków okazały się strzałem w dziesiątkę nie tylko dla dziewczynek. Panowie starsi i młodsi wykazali się ogromnym talentem kulinarnym. Dzięki zimowej aurze mogliśmy sfinalizować nasz plan zjeżdżania na nartach. Ośnieżone stoki czekały razem z Instruktorami na naszych narciarzy. Zapał do zjeżdżania na nartach był tak wielki, że dzieci z żalem opuszczały stok. Po dniu pełnym wrażeń uczestnicy zimowiska dzięki doświadczeniu i pomysłowości p. Grażyny mieli sporą dawkę języka angielskiego podanego w formie warsztatów połączonych z zabawą. Choć tłum ludzi raczej nie zachęca do odwiedzania Stolicy Tatr, wycieczka do Zakopanego była dla nas pięknym doświadczeniem. Zwiedziliśmy sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, które jest wotum dziękczynnym za ocalenie życia i zdrowia Jana Pawła II po zamachu w 1981 roku. Mimo wielu turystów mogliśmy wjechać i zjechać kolejką terenową na Gubałówkę – skąd rozpościera się piękna panorama Tatr i Zakopanego. Był także czas wolny aby zakupić góralskie pamiątki na zakopiańskich Krupówkach. Jesteśmy ogromnie wdzięczni p. Mateuszowi za mnóstwo opowiedzianych legend związanych nie tylko z górami. Ostatni dzień zimowiska spędziliśmy w Białce Tatrzańskiej korzystając z wodnych atrakcji Parku – Termy Bania. Wieczorem przyszedł czas na podziękowania, wręczanie dyplomów, pożegnania… z nadzieją na kolejny wspólny wyjazd.

   Dziękujemy z serca Ojcu Proboszczowi, Siostrom Felicjankom i wszystkim Parafianom, którzy wspierają nas modlitwą, dobrym słowem i pieniężnymi ofiarami, bez których zimowisko w takiej formie nie byłoby możliwe. Dziękujemy także Fundacji PKO Banku Polskiego za dofinansowanie naszego zimowego wypoczynku.

s.M.Klaudia Gutowska, felicjanka

 

Wielki Post

wielki post

 

26. II – Środa Popielcowa


Droga Krzyżowa – w każdy piątek
Godz. 16.30 
Godz. 17.45 
Godz. 20.00 

W każdą niedzielę – godz. 17.45
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

 

Wielki Tydzień
5.IV – Niedziela Palmowa
9/11.IV – Triduum Paschalne

Czas Wielkanocy
12.IV – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
19.IV – Niedziela Miłosierdzia Bożego- bierzmowanie

9.V – Pierwsza Komunia św.
24.V – Rocznica I Komunii św.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.