Podczas Adwentu, od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 dzieci i młodzież uczestniczą w Roratach. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Razem z Maryją oczekujemy na przyjście Zbawiciela.

roraty1roraty2roraty3roraty4roraty5roraty6roraty7roraty8roraty9roraty10roraty11roraty12roraty13roraty14roraty15roraty16                                                                     Po roratach na dzieci czeka słodki poczęstunek.

    11 listopada 2014 r. świętowaliśmy 7 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Dziękujemy  Bogu za dar tej świątyni i modlimy się z wdzięcznością za wszystkich, którzy mieli udział w jej powstaniu i wyposażeniu a teraz nadal wspierają kolejne etapy prac.

 

Historia budowy naszego kościoła we wspomnieniach 

 

                           szczepan

 

     Dzień 11 listopada 2007 jest dniem konsekracji naszego kościoła, której w imieniu Ks. Arcybiskupa Metropolity dokonał Ks. Biskup Marian Duś. Na ten moment parafia św. Szczepana czekała 58 lat. Jest pierwszą parafią erygowaną przez Arcybiskupa (wówczas) Stefana Wyszyńskiego, gdy objął Archidiecezję Warszawską. Przez 50 lat nie mogliśmy otrzymać pozwolenia na budowę. Po roku 1989 problemem stała się jego lokalizacja. Przez te wszystkie lata nabożeństwa odbywały się w ciasnej kaplicy wygospodarowanej na parterze dawnej willi Lubomirskich, od roku 1936 należącej do Towarzystwa Jezusowego (Jezuitów). W końcu zdecydowaliśmy się na umiejscowienie kościoła na terenie zakonnym, między kaplicą a wybudowanym w latach 80-tych domem parafialnym. Przestrzeń wydawała się zbyt ciasna na kościół, ale zespół architektów (Państwo Wyszyńscy, Barbara Namedyńska i Krystyna Marszałek) trafili w przysłowiową 10-tkę dając projekt, który zaowocował świątynią wtopioną w otoczenie, kameralną i co najważniejsze, sprzyjającą modlitwie.

     W marcu 1998 roku, przy ofiarnym udziale parafian, rozpoczęto budowę kościoła. O. Andrzej Kiełbowski sprowadził do budowy ekipę górali i nieustannie czuwał nad przebiegiem prac. W efekcie, gdy we wrześniu Ks. Prymas Kard. Józef Glemp dokonał poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego, kościół już "wyszedł z ziemi" i Mszę św. koncelebrowano w murach kościoła. We wrześniu 1998, na jubileusz 50-lecia Parafii kościół był "pod dachem". Jubileusz obchodzono w budującej się świątyni (19.09.1999) i od tego czasu regularnie sprawowano Eucharystię w kościele - najpierw tylko w niedzielę (w dzień powszedni w kaplicy). W Wielkim Poście roku 2000 kościół już był intensywnie wykorzystywany, choć cały czas trwały prace budowlane.

 

     11 listopada 2014 r., z racji  - 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, o godz. 9.00 została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Uroczystej Mszy św. przewodniczył Ks. Proboszcz Wiesław Kulisz SJ, który także wygłosił okolicznościowe Słowo Boże.

 

   11listp 11listp3 11listp2 11listp1

 

     Zgodnie z dyspozycją O. Prowincjała w dniu 5 października 2014 r. podczas sumy o godz. 12.30 nastąpiła zmiana Proboszcza w naszej parafii. O. Grzegorza Nogala SJ dotychczasowego Proboszcza i Superiora Domu Zakonnego zastąpił O. Wiesław Kulisz SJ, który przybył do nas z Sanktuarium w Świętej Lipce. O. Grzegorz przenosi się do parafii św. Andrzeja Boboli w Szczecinie.

 

     Drogi Ojcze Wiesławie, witamy Cię w naszej Parafii i życzymy Ci Bożego Błogosławieństwa i światła Ducha Świętego na każdy dzień duszpasterzowania.

 

przyw0przyw1przyw3przyw2przyw4przyw5przyw6

 

  Powitanie O. Wiesława Kulisza SJ - Uroczysta Msza św.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.