Manufaktura Czekolady to jedyny w Polsce zakład, w którym czekolada jest produkowana ręcznie bezpośrednio z ziarna kakaowca.

    Sobota 13 października okazała się dla dzieci naszej parafii nie tylko słoneczna ale także wyjątkowo słodka. Stało się to za sprawą czekoladowego warsztatu w Manufakturze Czekolady przy ul. Marszałkowskiej. Dzieci nie tylko próbowały gorącej czekolady ale zaprojektowały i wykonały własną tabliczkę czekolady. Miały także okazję obejrzeć ciekawy film opowiadający o procesie powstawania czekolady. Każdy z uczestników warsztatu otrzymał prawdziwe ziarno kakaowca, które skonsumowali tylko ciekawi nowych, niepowtarzalnych smaków.

    W czasie sobotniej wyprawy towarzyszyły dzieciom Siostry Felicjanki: S.M.Klaudia i S.M.Tobiasza. Dziękujemy tacie Tereski i Antka za piękne fotografie, które zapisały na trwałe nasze czekoladowe inspiracje.

 

 

najswietszySakrament

 

W każdy czwartek w naszej świątyni

trwa całodzienna

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

 

Zatrzymaj się
i przyjdź na chwilę modlitwy

rozani

Nabożeństwo Różańcowe
ku czci
Najświętszej Maryi Panny

 

Przez cały październik codziennie godz. 18.00

 

Dla dzieci
od poniedziałku do piątku godz. 16.30

 

Serdecznie
zapraszamy do udziału

     Od 21 - 23 września 2018 r. w naszej świątyni parafialnej przebywały relikwie św. Stanisława Kostki. Jego opiece i wstawiennictwu zawierzaliśmy wszystkie rodziny, dzieci i młodzież.

 

  Fot.: Zbyszek Kubisiak

     W sobotę 15 września pod hasłem "Kostka znaczy więcej" odbyła się 36. Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa. W spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież z całej Polski. Nie mogło zabraknąć także naszej parafii podczas tego ważnego wydarzenia. Chętne Dzieci a także Rodzice i Dziadkowie podjęli pielgrzymi trud do miejsc związanych ze świętym Stasiem Kostką SJ. Nasza pielgrzymkowa grupa wyruszyła  z Warszawy autokarem pod opieką O. Proboszcza Wiesława Kulisza SJ, O. Tomasza Rakowskiego SJ a także Sióstr Felicjanek: S.M.Klaudii Gutowskiej i S.M. Tobiaszy Dąbrowskiej. Po dotarciu do Przasnysza i zawiązaniu wspólnoty, Dzieci razem z Opiekunami wybrały się w pieszą pielgrzymkę do Rostkowa.

     Po ponad godzinnym marszu dotarliśmy do miejsca urodzenia św. Stanisława Kostki. Następnie mimo padającego deszczu wzięliśmy udział we Mszy Świętej pod przewodnictwem J. E. ks. biskupa Mirosława Milewskiego. Homilię do zgromadzonych pielgrzymów wygłosił ks. Kamil Kowalski, który do kazania zaprosił pomocników, którymi były Dzieci w strojach: strażaka, tancerki, piłkarza i oczywiście św. Stanisława Kostki. Jeśli bardzo pragniemy zostać lekarzem, strażakiem czy piłkarzem, tak samo powinniśmy pragnąć zostać świętymi – mówił ks. Kamil. Na zakończenie kazania ksiądz podkreślił: zawsze pamiętajcie, że do Nieba prowadzą małe rzeczy. Liturgię uświetnił zespół muzyczny Solos Dios Basta z parafii pw. św. Krzyża w Płocku.

    Po podziękowaniach zakończyła się Msza Święta a razem z nią przestał padać deszcz i na niebie pokazało się piękne słońce. Nasza pielgrzymkowa ekipa udała się na pobliskie stragany gdzie dzieci kupiły obwarzanki, watę cukrową i obrazki ze św. Stanisławem. Wielką radość wszystkim sprawił wspólny grill z parafią św. Andrzeja Boboli przygotowany na placu przed szkołą w Rostkowie. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Warszawy zabierając ze sobą cenne wspomnienia spotkania ze św. Stanisławem.

 

Relikwie Św. Stanisława Kostki
w Warszawie

 

1. Wtorek, 18 września
Sanktuarium św. Andrzeja Boboli
- spotkanie modlitewne dzieci i młodzieży

2. Piątek – sobota 21/ 22 września
Parafia św. Szczepana
- przywitanie relikwii w kościele - modlitwa
- godz. 18.30 - Eucharystia z okolicznościową homilią
- modlitwa przy relikwiach

3. Niedziela, 23 września
- godz. 11.00 – Eucharystia dla dzieci i rodziców
- pożegnanie relikwii

Zapraszamy do udziału

 

bierzmowanie

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania

Katecheza
w sali św. Stanisława Kostki

w domu parafialnym

poniedziałek


 - godz. 8.00

 - godz. 13.40

                                        - godz. 16.00                                       

- godz. 19.00


Katechezę prowadzi: O. Andrzej Kiełbowski SJ

szczepan.bierzmowanie[at]gmail.com

 

     11 sierpnia 2018 r. w Świętej Lipce odbyły się Uroczystości Jubileuszowe 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Świętolipskiej. Wiernych przybyłych na uroczystość przywitał metropolita warmiński abp Józef Górzyński. Eucharystii przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosił prymas Polski abp Wojciech Polak.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.