rozani

Nabożeństwo Różańcowe
ku czci
Najświętszej Maryi Panny

 

Przez cały październik codziennie godz. 18.00

 

Dla dzieci
od poniedziałku do piątku godz. 16.30

 

Serdecznie
zapraszamy do udziału

     Od 21 - 23 września 2018 r. w naszej świątyni parafialnej przebywały relikwie św. Stanisława Kostki. Jego opiece i wstawiennictwu zawierzaliśmy wszystkie rodziny, dzieci i młodzież.

 

  Fot.: Zbyszek Kubisiak

     W sobotę 15 września pod hasłem "Kostka znaczy więcej" odbyła się 36. Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa. W spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież z całej Polski. Nie mogło zabraknąć także naszej parafii podczas tego ważnego wydarzenia. Chętne Dzieci a także Rodzice i Dziadkowie podjęli pielgrzymi trud do miejsc związanych ze świętym Stasiem Kostką SJ. Nasza pielgrzymkowa grupa wyruszyła  z Warszawy autokarem pod opieką O. Proboszcza Wiesława Kulisza SJ, O. Tomasza Rakowskiego SJ a także Sióstr Felicjanek: S.M.Klaudii Gutowskiej i S.M. Tobiaszy Dąbrowskiej. Po dotarciu do Przasnysza i zawiązaniu wspólnoty, Dzieci razem z Opiekunami wybrały się w pieszą pielgrzymkę do Rostkowa.

     Po ponad godzinnym marszu dotarliśmy do miejsca urodzenia św. Stanisława Kostki. Następnie mimo padającego deszczu wzięliśmy udział we Mszy Świętej pod przewodnictwem J. E. ks. biskupa Mirosława Milewskiego. Homilię do zgromadzonych pielgrzymów wygłosił ks. Kamil Kowalski, który do kazania zaprosił pomocników, którymi były Dzieci w strojach: strażaka, tancerki, piłkarza i oczywiście św. Stanisława Kostki. Jeśli bardzo pragniemy zostać lekarzem, strażakiem czy piłkarzem, tak samo powinniśmy pragnąć zostać świętymi – mówił ks. Kamil. Na zakończenie kazania ksiądz podkreślił: zawsze pamiętajcie, że do Nieba prowadzą małe rzeczy. Liturgię uświetnił zespół muzyczny Solos Dios Basta z parafii pw. św. Krzyża w Płocku.

    Po podziękowaniach zakończyła się Msza Święta a razem z nią przestał padać deszcz i na niebie pokazało się piękne słońce. Nasza pielgrzymkowa ekipa udała się na pobliskie stragany gdzie dzieci kupiły obwarzanki, watę cukrową i obrazki ze św. Stanisławem. Wielką radość wszystkim sprawił wspólny grill z parafią św. Andrzeja Boboli przygotowany na placu przed szkołą w Rostkowie. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Warszawy zabierając ze sobą cenne wspomnienia spotkania ze św. Stanisławem.

 

Relikwie Św. Stanisława Kostki
w Warszawie

 

1. Wtorek, 18 września
Sanktuarium św. Andrzeja Boboli
- spotkanie modlitewne dzieci i młodzieży

2. Piątek – sobota 21/ 22 września
Parafia św. Szczepana
- przywitanie relikwii w kościele - modlitwa
- godz. 18.30 - Eucharystia z okolicznościową homilią
- modlitwa przy relikwiach

3. Niedziela, 23 września
- godz. 11.00 – Eucharystia dla dzieci i rodziców
- pożegnanie relikwii

Zapraszamy do udziału

 

bierzmowanie

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania

Katecheza
w sali św. Stanisława Kostki

w domu parafialnym

poniedziałek


 - godz. 8.00

 - godz. 13.40

                                        - godz. 16.00                                       

- godz. 19.00


Katechezę prowadzi: O. Andrzej Kiełbowski SJ

szczepan.bierzmowanie[at]gmail.com

 

     11 sierpnia 2018 r. w Świętej Lipce odbyły się Uroczystości Jubileuszowe 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Świętolipskiej. Wiernych przybyłych na uroczystość przywitał metropolita warmiński abp Józef Górzyński. Eucharystii przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosił prymas Polski abp Wojciech Polak.

 

106-letnia zakonnica: "dziękuję Panu Bogu,
że miałam szczęście przeżyć Powstanie Warszawskie"

    Przeżyła Powstanie od pierwszego dnia do końca. Pracowała wówczas w Szpitalu Dzieciątka Jezus, pomagając ciężko chorym. Dzisiaj podkreśla, że to prawdziwe szczęście, że mamy w Polsce hasło: "Bóg, Honor, Ojczyzna". Siostra Józefa Słupiańska, szarytka, została w niedzielę, 29 lipca, odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w obronie godności, człowieczeństwa i praw ludzkich, za ofiarną służbę w ratowaniu życia i zdrowia potrzebującym pomocy".

    Urodziła się w 1912 roku w Wieluniu, od zawsze marzyła o zostaniu zakonnicą lub nauczycielką. Jako nastolatka zainteresowała się pracą pielęgniarek i zaczęła się jej uczyć u sióstr zakonnych, wtedy nie było jeszcze szkół pielęgniarskich.
2 listopada 1934 roku wstąpiła do zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo (czyli szarytek). Potem uczyła się w warszawskiej szkole pielęgniarstwa, dyplom uzyskała na początku września w 1939 roku. Następnie pracowała w Szpitalu Dzieciątka Jezus.

     - Mnie uczono, że co zrobię bliźniemu, to robię Panu Bogu. I tym żyłam cały czas i do dzisiejszego dnia. Odeszłam od łóżka chorego mając 84 lata. Bo ja sobie nie wyobrażałam życia bez chorych.

 

źródło: deon.pl

 

 

Wakacje ze świętym Stanisławem Kostką!
Krynica Morska 2018

     Wakacje to piękny czas, w którym możemy poznać nowe miejsca, wrócić do tych, które bardzo lubimy, spotkać ciekawych ludzi i odkryć jak piękny jest świat, który podarował nam nasz Stwórca. Schola Promyki Miłosierdzia, ministranci i dzieci zaprzyjaźnione z naszą parafią w dniach 25.06 – 05.07. 2018 r. wzięły udział w kolonii letniej w nadmorskiej miejscowości Krynica Morska. Naszym dzieciom, których łącznie było 40 towarzyszyli dorośli: s.M. Klaudia Gutowska, s.M. Florentyna Szostak, O. Tomasz Rakowski, Pani Ewa Makowiecka i Pani Elżbieta Główka. Wakacyjna przygoda rozpoczęła się błogosławieństwem O. Proboszcza Wiesława Kulisza, po którym odjechaliśmy autokarem na spotkanie z polskim morzem.

     Patronem kolonii był św. Stanisław Kostka. Dzieci każdego dnia poznawały historię życia tego świętego jezuity. Z zaciekawieniem oczekiwały na kolejną porcję wiadomości o jego rodzinie, marzeniach, planach i drodze do świętości. Święty Stanisław z pewnością wyprosił nam piękną pogodę i bezpieczny pobyt nad morzem i licznych wycieczkach po nadmorskich miejscowościach i nie tylko ponieważ dotarliśmy nawet na Kaszuby. Podczas codziennej Eucharystii dzieci modliły się nie tylko w intencji naszej kolonii ale także pamiętały o wszystkich, którzy zostali w Warszawie.

     Ahoj przygodo! Po przyjeździe do Krynicy przywitaliśmy się z morzem, najwyraźniej czekało na nas! Następnego dnia odwiedziliśmy Szymbark gdzie zastaliśmy mnóstwo atrakcji: najdłuższa deska na świecie, domek do góry nogami, bunkier Gryfa Pomorskiego, domy Sybiraków, w drodze powrotnej wejście na wieżę widokową w Wieżycy. Nie zabrakło także wycieczki na kraniec Polski: Krynica Morska – Piaski: Latarnia Morska w Krynicy, punkt widokowy Piaski leśniczówka-Góra Pirat, Piaski - port rybacki, przejście na plażę - konsumpcja ryby wędzonej a także informacje o małżach Morza Bałtyckiego i Quiz z wiedzy o okolicy. Następnego dnia udaliśmy się do Trójmiasta: Gdańsk, Oliwa, Westerplatte. Spacer po Głównym Mieście: Trakt Królewski, Fontanna Neptuna, bramy obronne, Żuraw, uliczka Mariacka, wnętrze Kościoła Mariackiego. W katedrze oliwskiej wysłuchaliśmy znakomitego koncertu organowego, był także czas na pamiątki.

     Dotarliśmy również do Malborka gdzie zwiedziliśmy wspaniały zamek krzyżacki, dzieci chętnie słuchały legend, opowiadanych przez naszą panią przewodnik Magdalenę Wilkanowską towarzysząc nam nie tylko podczas tej wycieczki. Pani Magda i jej mąż Jan Wilkanowski byli naszymi przewodnikami podczas wszystkich wypraw kolonijnych. Trójmiasto odwiedziliśmy dwukrotnie, podczas drugiego pobytu naszym celem było Akwarium i Dar Pomorza w Gdyni, Sopot to oczywiście słynny Monciak i największe w Europie molo a na deser Zoo w Oliwie. Ostatnią atrakcją była wycieczka po Mierzei Wiślanej: Kąty Rybackie - Muzeum Zalewu Wiślanego, Stegna - Muzeum Bursztynu, przejazd kolejką wąskotorową na trasie Stegna – Prawy Brzeg Wisły, wycieczka piesza na Ujście Wisły do Rezerwatu Mewia Łacha (zbieranie bursztynu i muszelek), Jantar – zajęcia edukacyjne w Pasiece u Strusi: dodatkowa atrakcja to spotkanie z parą strusi i degustacja miodu np. z cynamonem. Nie zabrakło także zabaw na plaży, budowania zamków z piasku i kąpieli w morzu dzięki pani Bożenie, która zatroszczyła się o ratowników wodnych dla naszych dzieci aby mogły bezpiecznie pływać i bawić się w Bałtyku.

     Bardzo dziękujemy wszystkim za modlitwę, życzliwość i wsparcie finansowe kolonii. Za rok naszym celem jest ziemia podlaska! Zatem do zobaczenia na Podlasiu!

 

dsc02640

Pozostałe zdjęcia można obejrzeć również w galerii: Wakacje 2018

Kurs Przedmałżeński 2018  Parafia św. Szczepana

slub

Początek – 3.X - godz. 19.00
10.X
17.X
24.X

7.XI
14.XI
21. XI
28.XI
5.XII– Zakończenie kursu

Prowadzą - Małżeńskie Drogi

Zapisy:

szczepan.md(at)gmail.com

O. Andrzej Kiełbowski SJ

Copyright © 2014. All Rights Reserved.