Wielki Post

wielki post

6. III – Środa Popielcowa
Droga Krzyżowa – w każdy piątek
Godz. 16.30 – Dzieci
Godz. 17.45 – Dorośli
Godz. 20.00 – Studenci

W każdą niedzielę – godz. 17.45
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Rekolekcje Wielkopostne
18/20. III – Szkoły Podstawowe
25/27. III – dla Zespołu Szkół i Liceów
7/10.IV – parafialne

12.IV – Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii

Wielki Tydzień
14.IV – Niedziela Palmowa
18/20.IV – Triduum Paschalne

 

Czas Wielkanocy
21.IV – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
28.IV – Niedziela Miłosierdzia Bożego- bierzmowanie

11.V – Pierwsza Komunia św.
26.V – Rocznica I Komunii św.

Mój Przyjaciel mieszka w niebie
Zimowisko w Karpaczu – 02.02 – 08.02.2019 r.


      Ferie zimowe to czas odpoczynku i nabierania sił na drugi semestr nauki. Dzieci z naszej parafii razem z opiekunami: s.M. Klaudią, o. Tomaszem, p. Magdaleną i p. Sabiną wyjechały na tydzień w malowane śniegiem góry Karkonosze. Zimowisko rozpoczęło się 2 lutego w Karpaczu, gdzie 33 dzieci razem z dorosłymi spędziło tydzień pod znakiem wielu atrakcji, aktywności, przygód i duchowej formacji. Przewodnikiem podczas zimowych wędrówek był Przyjaciel z nieba – Zofia Kamilla Truszkowska późniejsza Założycielka Zgromadzenia Sióstr Felicjanek czyli bł. Matka Angela. Dzieci każdego dnia podczas porannego i wieczornego Spotkania z Przyjacielem poznawały postać tej wielkiej świętej i mogły odkrywać świętość, która jest widoczna w najprostszych zajęciach i zwykłych obowiązkach.

        Centrum każdego dnia to wspólnie przeżywana Eucharystia. Specjalne podziękowania należą się Ani i Marysi, które prowadziły śpiew i pomagały przygotowywać liturgię każdej Mszy świętej poszczególnym grupom naszego zimowiska. Dziewczynki należą do naszej parafialnej scholi Promyki Miłosierdzia.

     Po przyjeździe do Karpacza udaliśmy się na spacer niestety trudno było znaleźć mimo zimy śnieg…to był prawdziwy smutek i rozczarowanie z powodu braku białego puchu. Jednak w nocy i przez cały następny dzień napadało tyle śniegu, że starczyłoby dla wielu górskich miejscowości w całej Polsce! Zabawy na śniegu to było wspaniałe zajęcie każdego dnia! Na długo zapamiętamy wycieczkę autokarową do Kowar gdzie zwiedzaliśmy Park Miniatur i Sztolnie, wycieczkę po Kotlinie Jeleniogórskiej i wodospad Szklarki w Szklarskiej Porębie. Wyprawa do Czech okazała się bardzo ciekawym doświadczeniem: zwiedzanie Muzeum Szkła i Biżuterii połączone było z quizem, który dla dzieci okazał się bardzo łatwy i każdy otrzymał zasłużoną nagrodę. W muzeum przygotowane były także warsztaty podczas których dzieci wykonały własny witraż z kolorowej folii. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Harrachov gdzie znajduje się kompleks skoczni narciarskich, składający się z 5 obiektów, na zboczach Čertovej hory. Prawdziwym hitem okazał się wyjazd do Jakuszyc. Każdy z uczestników zimowiska otrzymał buty i narty po czym wszyscy udaliśmy się na spacer na nartach biegowych do schroniska Orle. Tam czekała na nas pyszna gorąca herbata z sokiem malinowym. Po zasłużonym odpoczynku udaliśmy się w drogę powrotną oczywiście również na nartach. Tego dnia jak prawdziwe zuchy zrobiliśmy 10 km. biegając na nartach! To bardzo ciekawy sport, który każdemu polecamy zimą. Stałym punktem naszego zimowiska jest basen w Hotelu Gołębiewski: zabawy w wodzie dla dzieci to wielka frajda i ogromna przyjemność! Seredecznie dziękujemy p. Agacie, która była naszym Przewodnikiem podczas każdej górskiej wyprawy, na pewno nie zapomnimy opowiadanych przez p. Agatę ciekawych legend związanych z Karkonoszami. Ośrodek Złoty Potok to niezwykle przyjazne i przytulne miejsce dla wszystkich, z pysznym jedzeniem i przemiłą obsługą, czuliśmy się tam jak w domu! Do Karpacza i Złotego Potoku na pewno wrócimy!

Ania Bojar i Wiktoria Zdziech tak wspominają nasze zimowisko:

     Tegoroczne zimowisko w Karpaczu przepełnione było zabawami i atrakcjami. Każdego dnia spędzaliśmy czas na inny sposób. Wstając rano mogliśmy zobaczyć i doświadczyć wiele niesamowitych niespodzianek i pomimo początkowych trudności pogodowych wciąż robiliśmy coś nowego. Miejsce zamieszkania było bardzo przytulne a posiłki ciepłe i smaczne. Zwiedziliśmy mnóstwo ciekawych miejsc i dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek. Byliśmy między innymi w Czechach gdzie mogliśmy wykazać się twórczością w Muzeum Szkła i Biżuterii. Podczas zimowiska nie zabrakło także wspólnej modlitwy, spotkania z Przyjacielem czyli Zofią Truszkowską, codziennie była Msza święta, w której przygotowanie każdego dnia była zaangażowana inna grupa. Całe zimowisko bardzo nam się podobało i na pewno pojedziemy za rok.

     Zatem do zobaczenia dzielni podróżnicy! W wakacje zapraszam na naszą letnią kolonię, która tym razem będzie w malowniczym Tykocinie nad rzeką Narwią.

                                                   s.M.Klaudia

 

     27 stycznia 2019 r., w niedzielę obchodziliśmy Jubileusz 70-lecia naszej parafii św. Szczepana Pierwszego Meczennika. Uroczystą Mszę św. o godz. 12.30 odprawił Ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Po Mszy św. odbyła się wspólna agapa. 

  

Fot.: Zbyszek Kubisiak

 

Kurs Przedmałżeński 2019 Parafia św. Szczepana 

slub

Początek  – 13. II  – godz. 19.00

20.II
27.II
13.III
20.III
27.III
3. IV
10.IV

17.IV – Zakończenie kursu

Prowadzą – Małżeńskie Drogi

Zapisy:

szczepan.md(at)gmail.com

O. Andrzej Kiełbowski SJ

     06 stycznia 2019 r. po Mszy św. o godz. 11.00 odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej 85, przygotowane przez nasze Siostry Felicjanki - katechetki. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie jasełek i zaprezentowanie ich w naszej wspólnocie parafialnej. Gratulujemy młodym aktorom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Fot.: Zbyszek Kubisiak

Copyright © 2014. All Rights Reserved.