W piątek 23 marca 2018 r. uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. W upamiętniającym mękę Jezusa Chrystusa nabożeństwie uczestniczyli księża, dorośli, dzieci i młodzież oraz sympatycy naszej parafii. Liczny udział i wspólna modlitwa były wyznaniem naszej wiary i przywiązania do Chrystusa.

 

DSC 8948

Fot.: Zbyszek Kubisiak

     W ramamch corocznej wizytacji zakonnej wspólnoty jezuitów, O. Prowincjał Tomasz Ortmann SJ, spotkał się z Parafialną Radą Duszpasterską.

 

DSC 8883DSC 8885DSC 8886DSC 8889DSC 8899 Fot.: Zbyszek Kubisiak

Parafialny Piknik Rodzinny
Niedziela - 10 czerwca 2018

Godz. 11.00 – Msza św. w świątyni
Godz. 12.00 – 16.00 – wspólne świętowanie na boisku

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian:
Rodziny, dzieci, grupy i wspólnoty oraz wszystkich chętnych.

Zapraszamy też do włączenia się w organizację
i przygotowanie naszego święta.

 

2017 062

 ... a tak bawiliśmy się 11 czerwca 2017 r. : piknik2017

Rekolekcje2


18/21 marca 2018

„Kochać Życie”


Nauki rekolekcyjne wygłosi
O. prof. Zbigniew Kubacki SJ

W niedzielę
– podczas każdej Mszy św.

Poniedziałek – godz. 9.00, 18.30
Wtorek – godz. 9.00, 18.30
Środa – godz. 9.00, 18.30

We wtorek o godz. 9.00 i 18.30
udzielimy sakramentu chorych

 

Serdecznie zapraszamy do udziału

     W okresie Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej parafii, w każdy piątek: godz. 16.30 dla Dzieci, 17.45 dla Dorosłych i 20.00 dla Młodzieży i Studentów.

DSC 8862 Fot.: Zbyszek Kubisiak

WYRUSZ W DROGĘ…


     W dniach od 26 do 28 lutego w naszej Parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 85 im. Benito Juareza oraz Szkoły Podstawowej przy ul. Chocimskiej. „Wyruszyłyśmy w drogę”  dosłownie i w przenośni, gdyż pod tym właśnie hasłem przebiegały spotkania rekolekcyjne, Wraz z s. M. Lilianną Adamuszewską, s. M. Florentyną Szostak i s.M. Krzysztofą Labudą, felicjankami, które prowadziły rekolekcje, dzieci wyruszyły w podróż, w głąb serca. Jako Pielgrzymi potrzebowali przewodnika, kogoś kto dobrze zna szlak. Został nim św. Feliks z Cantalice, patron dzieci.

     Pierwszego dnia dzieci uczyły się wyrażać swoją wdzięczność wobec Dawcy wszelkich darów. Poznały historie niezwykłego Słonecznika, który uczył ich wpatrywania się w Słońce – Jezusa, same wykonały piękne słoneczniki, na których wypisały za co dziękują w swoim życiu Dobremu Bogu. Drugi dzień był dla uczestników czasem refleksji nad swoim życiem i okazją do spotkania z Miłosiernym Jezusem w sakramencie pokuty i pojednania. Do tego ważnego wydarzenia przygotowała uczestników wizyta w gabinecie lekarskim i diagnoza chorób duchowych serca.

     Dzieci młodsze usłyszały również o przygodzie Czarnej Ryby i wykonały papierowe rybki, które prezentowały się w rekolekcyjnej wspólnocie jak wielobarwna ławica. Ostatniego dnia rekolekcji dzieci uczyły się od Miłosiernego Samarytanina okazywać miłosierdzie innym oraz zapamiętywały znaki duchowe, które będą im pomagać w dalszej wędrówce życia.

     Był to piękny czas, w którym Duch Święty prowadził siostry głoszące rekolekcje i działał w sercach dzieci. Za wszelkie dobro, które stało się udziałem wszystkich uczestników i modlitwę wszystkim bardzo dziękujemy. Deo Gratias!

 

20180226 100602

krucyfiks

14. II – Środa Popielcowa
Droga Krzyżowa – w każdy piątek
Godz. 16.30 – Dzieci
Godz. 17.45 – Dorośli
Godz. 20.00 – Studenci

W każdą niedzielę – godz. 17.45
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

 

Rekolekcje Wielkopostne
26/28. II – Szkoły Podstawowe
5/7. III – dla Zespołu Szkół i Liceów
18/21.III – parafialne

23.III – Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii

Wielki Tydzień
25.III – Niedziela Palmowa
29/31.III – Triduum Paschalne

Czas Wielkanocy
1.IV – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
8.IV – Niedziela Miłosierdzia Bożego- bierzmowanie

12.V – Pierwsza Komunia św.
27.V – Rocznica I Komunii św.

Zimowisko w poszukiwaniu skarbu wiary ?

     Drugi tydzień ferii zimowych dla dzieci naszej parafii upłynął pod znakiem przygód i nowych wyzwań. W poniedziałek 22 stycznia schola Promyki Miłosierdzia, ministranci naszej parafii razem z opiekunami: O. Tomaszem Rakowskim SJ, S.M. Klaudią Gutowską CSSF, S.M. Florentyną Szostak CSSF a także dziećmi z parafii św. Andrzeja Boboli z opiekunami: Ojcem Jakubem Szelką SJ, S.M. Miriam Kondraciuk CSSF i S.Katarzyna M. Pigul CSSF pojechali autokarem na zimowisko do Karpacza gdzie w Ośrodku Wypoczynkowym Złoty Potok spędzili niezapomniany czas zimowego wypoczynku. Na szczęśliwą drogę i pobyt w Karpaczu pobłogosławił dzieciom i opiekunom Ojciec Proboszcz Wiesław Kulisz SJ.

     W czasie podróży dzieci zostały wprowadzone w tematykę zimowiska, w autokarze miało miejsce pierwsze spotkanie w poszukiwaniu skarbu wiary, podczas którego dzieci poznały Maryję jako Przewodniczkę na drodze wiary. Po przyjeździe na miejsce wypoczynku czekała na wszystkich przepyszna kolacja i piękne pokoje. Korzystając z zimowej aury zimowicze udali się do pobliskiego parku gdzie zabawom na śniegu nie było końca, podziwiali także piękną błyszczącą bombkę w centrum Karpacza. Zmęczeni podróżą i zabawą na śniegu nasi podróżnicy chętnie poszli spać by nabierać potrzebnych sił na kolejne dni. W wtorkowy poranek przywitał wszystkich śniegiem i słońcem. Po śniadaniu wypoczywające dzieci razem z Ojcami i Siostrami przeszli do świetlicy gdzie miało miejsce spotkanie w poszukiwaniu…

     Dzieci odkryły chrzest jako bramę, która otwiera nam drogę do skarbu jakim jest wiara. Uczestnicy zimowiska otrzymali konkretne zadania, z których wywiązywały się przez cały dzień. Jednym z zadań było przypomnienie daty chrztu i parafii, w której dzieci przyjęły ten sakrament. Ponadto modlitwą zostali ogarnięci rodzice chrzestni i wszyscy, którzy jeszcze sakramentu chrztu nie przyjęli.

     Po spotkaniu grupa z Warszawy pełna zapału wyruszyła z Karpacza do Fabryki zabawek drewnianych i klocków w Jiretinie w Czechach ze słynnymi czeskimi postaciami z bajek. Uczestnicy zimowiska razem z opiekunami zwiedzili fabrykę a następnie każdy mógł wykonać własne drewniane zabawki. Dzieci z łatwością odnalazły się w gęstwinie kolorowych klocków tworząc własne, niepowtarzalne dzieła. Był oczywiście czas na posiłek i pyszną, gorącą czekoladę. Po powrocie do Karpacza podróżnicy z Warszawy zostali podzieleni na dwie grupy: pierwsza udała się na kulig a druga została na miejscu gdzie oddała się zimowemu szaleństwu zjeżdżając z wysokiego ośnieżonego stoku. Po godzinie nastąpiła zamiana grup tak by każdy skosztował kuligu i szybkich zjazdów ze stoku. Czas szybko upłynął i tuż przed zmrokiem cała ekipa dotarła do Ośrodka Złoty Potok na przepyszną kolację i odrobinę odpoczynku, po którym miało miejsce przygotowanie do wspólnej Eucharystii a następnie podsumowanie dnia i zasłużony sen.
     Kolejny dzień w górach zapowiadał się interesująco. Po porannej toalecie wszyscy uczestnicy zimowiska spotkali się w świetlicy na trzecim już spotkaniu w poszukiwaniu… Tym razem w poszukiwaniach wskazówką było Słowo Boże, które pomaga poznawać Boga, ufać Mu a przez to wzrastać w wierze. Po przepysznym śniadaniu z nadzieją na nowe przygody dzieci i ich opiekunowie pojechali autokarem do IQlandii w Libercu w Czechach czyli do nowoczesnego centrum nauki gdzie wszyscy: mali i dorośli bawili się nauką. Czas w centrum upłynął szybko, żal było odjeżdżać ale pani Iwona w Złotym Potoku czekała
z pyszną kolacją. Po dotarciu do domu, zjedzonych smakołykach był czas na odpoczynek, następnie Eucharystia, podsumowanie dnia, i czas na sen.
      Następny dzień pobytu w Karpaczu został zainaugurowany wspólną modlitwą w czasie porannej Eucharystii i spotkanie w poszukiwaniu… podczas którego poznano przewodnika dnia - św. Pawła – świadka wiary. Po uczcie duchowej podróżnicy udali się na śniadanie a następnie odbyła się wycieczka autokarowa do Piechowic gdzie uczestnicy zimowiska zwiedzali Hutę Szkła Kryształowego Julia a także skorzystali z warsztatów malowania na szkle. Po kilku godzinach wszyscy wrócili do Karpacza gdzie na rynku dzieci kupiły wspaniałe pamiątki i kartki upamiętniające zimowisko. Kolejna atrakcja dnia to Park wodny Tropikana w hotelu Gołębiewski. Wieczorem czekała jeszcze jedna tym razem urodzinowa niespodzianka przygotowana specjalnie dla Mai, która skończyła 6 lat. Wspaniały tort uświetnił życzenia i niestety ostatnią kolację…były pierwsze pożegnania i podziękowania dla pani Iwony Bulej, która gościła grupę z Warszawy. Wieczorem była dyskoteka i modlitwa kończąca dzień.

      Nadszedł czas powrotu do domu. Wspólną Eucharystią został rozpoczęty ostatni dzień w zimowym Karpaczu. Po pysznym śniadaniu drużyna z Warszawy razem z opiekunami wyruszyła najpierw do wrocławskiego afrykarium na warsztaty Bliskie spotkania z małpami a następnie prosto do naszych domów w Warszawie. Podczas podróży miało miejsce ostatnie spotkanie w poszukiwaniu… Tym razem Przewodnikami w poszukiwaniu skarbu wiary byli święci Patronowie. Droga do domu upłynęła szybko i bezpiecznie. Dzieci z pewnością na zawsze zapamiętały piosenkę Góry do Góry zapisaną na pierwszej płycie Małego TGD. Ta piosenka stała się prawdziwym hitem i hymnem naszego zimowiska! Rodzice czekali na dzieci przy kościele św. Szczepana gdzie podjechał autokar. Tak zakończyła się zimowa wyprawa do Karpacza. Czekamy już na kolejne zimowisko ?!

Pozostałe zdjęcia można obejrzeć w galerii: Karpacz_2018

Copyright © 2014. All Rights Reserved.