W Uroczystość św. Szczepana, patrona naszej parafii Mszy św. odpustowej o godz. 12.30. przewodniczył, O. Zbigniew Kubacki SJ, Rektor PWT – Bobolanum. Msza św. odpustowa sprawowana była w intencji wszystkich parafian oraz grup i wspólnot duszpasterskich.

 

DSC 8402 Fot.: Zbyszek Kubisiak

 

     O północy, w Świętą Noc Bożego Narodzenia w kościele św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie została odprawiona Uroczysta Pasterka w intencji Parafian i Dobroczyńców.

 

dsc 8332dsc 8340dsc 8343dsc 8346dsc 8350dsc 8353dsc 8365dsc 8367dsc 8369dsc 8375dsc 8379dsc 8380dsc 8388dsc 8389  Fot.: Zbyszek Kubisiak

Pozostałe zdjęcia można obejrzeć w galerii: Pasterka 2017

 

     Msze św. Roratnie odprawiane są przez cały Adwent, z wyjątkiem niedziel, codziennie o godz. 6.30. Dzieci i młodzież uczestniczą w roratach od poniedziałku do piątku. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Razem z Maryją oczekujemy na przyjście Zbawiciela.

DSC 8269DSC 8275DSC 8277DSC 8278DSC 8280DSC 8281DSC 8282DSC 8283DSC 8285DSC 8287DSC 8290DSC 8292DSC 8293DSC 8296DSC 8297DSC 8298DSC 8302

 Wspólne śniadanie po Mszy św. Roratniej.

DSC 8303DSC 8307DSC 8316DSC 8320DSC 8321DSC 8325DSC 8327 Fot.: Zbyszek Kubisiak

Kurs Przedmałżeński

Parafia św. Szczepana

kursm

Początek – 21 lutego
28.II
7.III
14.III
21.III
4.IV

11. IV
18.IV
25. IV
9.V – Zakończenie kursu

kurs - 10 spotkań - środa godz. 19.00 w kaplicy św. Judy Tadeusza

Prowadzą: Małżeńskie Drogi

Zapisy:
szczepan.md(at)gmail.com

opiekun duchowy - O. Andrzej Kiełbowski SJ

 

 

    

      W naszym kościele przebywa chwilowo obraz Jezusa Miłosiernego. W ramach pomocy humanitarnej, będzie on zawieziony do Syrii. Na stałe będzie przebywał w katolickim kościele w Aleppo.

       Niech obecność tego Wizerunku pośród nas, będzie okazją do modlitwy o pokój na Bliskim Wschodzie i za wszystkich chrześcijan prześladowanych za wiarę.


                                                        

                                                           

     01 października 2017 r.  podczas Mszy św. o godz.12.30, odbył się obrzęd posłania na misje do Brazylii - Karoliny Jóźwiak i Jej koleżanek – Dominiki Dudkowskiej na Filipiny i Pauliny Nycz do Indii. Misjonarkom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

DSC 8135DSC 8136DSC 8144DSC 8145DSC 8168DSC 8146DSC 8148DSC 8154DSC 8157 Fot.: Zbyszek Kubisiak

     Wrześniowy poranek zapowiadał się typowo, kolejna pielgrzymka, standardowe czynności…tymczasem okazało się, że był to wyjątkowy dzień. Dlaczego? Posłuchajcie sami ?.

     Pielgrzymkowa ekipa na czele z Ojcem Proboszczem i Siostrami Felicjankami zameldowała się o godz. 7:00 przy naszym parafialnym kościele. Mimo porannej godziny wszyscy z dobrymi humorami i uśmiechami na twarzach wyruszyli do sanktuarium św. Andrzeja Boboli gdzie czekał na nas autokar. Spotkanie ze św. Stanisławem Kostką Patronem dzieci i młodzieży przeżywaliśmy razem z dziećmi, rodzicami, Ojcami Jezuitami i Siostrami Felicjankami z parafii św. Andrzeja Boboli. Była to dla nas prawdziwa radość z tego, że możemy być razem. Szczęśliwie dotarliśmy do Przasnysza skąd wyruszyliśmy do celu naszej pielgrzymki czyli Rostkowa. Radość nasza była ogromna ponieważ tysiące dzieci i młodzieży razem z opiekunami przybyło aby wziąć udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce do Rostkowa, które jest miejscem urodzenia św. Stanisława Kostki. Warto dodać, że dzieci i młodzież pielgrzymowała już po raz 35. z najbardziej odległych zakątków naszego kraju. Cieszymy się, że mogliśmy wpisać się w ten pielgrzymi trud także my?!
     Tegoroczna wędrówka odbywała się pod hasłem I poszli za Nim. Zimna i deszczowa aura nie zniechęciła młodych pątników, którzy z pieśnią na ustach, zdążali do rostkowskiego sanktuarium. Uśmiech i entuzjazm dzieci znalazł swoje odzwierciedlenie w zmianie aury pogodowej, po deszczowych chmurach nie zostało ani śladu…na niebie rozbłysło piękne słońce ?! Pielgrzymkowej Eucharystii przewodniczył Ks. bp Mirosław Milewski. Kazanie wygłosił ks. Wojciech Kruszewski, wikariusz parafii św. Stanisława BM w Mławie. Życzył dzieciom, aby nieustannie dążyły do świętości, przyjaźniąc się z Jezusem. Zachęcił też słuchaczy, by wzorowali się na św. Stanisławie, kochając innych i starając się być odważnymi w czynieniu dobra. Po Eucharystii udaliśmy się do kościoła gdzie św. Stanisław przyjął chrzest, po wspólnej modlitwie i zdjęciach poszliśmy zakupić pamiątki na pobliskich stoiskach, które są nieodłączną atrakcją corocznej pielgrzymki. Następnie udaliśmy się na pobliski teren przy szkole gdzie Ojcowie i Siostry przygotowali smacznego grilla połączonego z zabawami na świeżym powietrzu. Nikomu nie chciało się opuszczać Rostkowa, czas upłynął szybko w radosnej i entuzjastycznej atmosferze. Za rok z pewnością wybierzemy się na pielgrzymi szlak do Rostkowa. Ciebie też nie może tam zabraknąć?!

 

 

     „Módlmy się wspólnie: duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci” 

Komunikat Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski
w sprawie inicjatywy „Różaniec do granic”

     Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec.

     Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa "Różaniec do granicz". Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani na granicach naszej Ojczyzny – o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.

Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Módlmy się wspólnie: duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci.

Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu, przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach i ulotkach, dostarczonych do parafii.

Warszawa, 20 września 2017 r.

źródlo: ekai.pl

Copyright © 2014. All Rights Reserved.