Parafialny Piknik Rodzinny
„70 lat u Szczepana!”

Niedziela - 09 czerwca 2019 r.


godz. 13.00 – 16.00 – wspólne świętowanie na podwórzu wokół kościoła

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian:
rodziny, dzieci, grupy i wspólnoty oraz wszystkich chętnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się
w dzieło przygotowania świątecznego spotkania.

 

 

... a tak bawiliśmy się 10 czerwca 2018 r.: piknik2018

Kiedyś wino i chleb
Teraz Ciało i Krew
Możesz wierzyć lub nie
To naprawdę dzieje się…

     11 maja 2019 r. – I Komunia Święta w naszej parafii.
Mszy świętej o godz. 10:00 przewodniczył i po raz pierwszy udzielił naszym dzieciom Komunii świętej O. Proboszcz – Wiesław Kulisz SJ.

    Biały Tydzień był przedłużeniem świętowania i radości ze spotkania z Jezusem Eucharystycznym. W piątek, który przeżywaliśmy pod znakiem misji było spotkanie z ciekawym i niecodziennym gościem. Przyjechała do nas S.M.Tecla Kagendo Muturi, która obecnie mieszka w Domu Prowincjalnym Sióstr Felicjanek a pochodzi z Afryki. Siostra dzieliła się swoim powołaniem a także opowiadała jak wygląda szkoła i nauka w Afryce.  

     Na zakończenie Białego Tygodnia udaliśmy się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskej. W pielgrzymce wzięły udział nie tylko dzieci komunijne ale także ich rodziny. Duchowym przewodnikiem był O. Wiesław Kulisz SJ razem z Siostrami Felicjankami: S.M.Tobiaszą Dąbrowską i S.M.Klaudią Gutowską. Bogu niech będą dzięki za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem!

 

 

 

     Wielkanoc to największe wydarzenie w całej historii Zbawienia. W ten jakże radosny dzień, wierni zgromadzeni na Mszy św. Rezurekcyjnej śpiewają "Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja". W Niedzielę Wielkanocną o 6 rano odbyła się uroczysta Msza Rezurekcyjna połączona z procesją, w której uczestniczyli wierni naszej parafii oraz goście przybyli na Święta Wielkanocne.

 Fot.: Zbyszek Kubisiak

    Wigilia sprawowana w sobotę wieczorem, należy już do Niedzieli Zmartwychwstania i jest najbardziej uroczystą Mszą świętą. Całą liturgię Wigilii Paschalnej sprawuje się w szatach koloru białego, jako znak radości przejścia ze śmierci grzechu do życia łaski. Noc paschalną rozjaśnia Zmartwychwstały Chrystus, który przeszedł ze śmierci do życia.

 

Fot.: Zbyszek Kubisiak

     W Wielki Piątek w cały Kościele powszechnym nie sprawuje się ofiary Mszy Świętej. Tego dnia odbywa się jedynie Nabożeństwo Męki Pańskiej oraz Adoracji Krzyża.

   

  Fot.: Zbyszek Kubisiak

     Celebracja Liturgii Wielkiego Czwartku przypomina nam Ostatnią Wieczerzę Chrystusa spożywaną w wieczerniku z uczniami na dzień przed męką. Ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Komunii świętej nastąpiło przeniesienie Najświętszego Sakramentu do przygotowanego przedtem tabernakulum znajdującego się w kaplicy adoracji.

 

  Fot.: Zbyszek Kubisiak

grob

"Zmartwychwstał już Chrystus,
Pan mój i nadzieja..."

Wszystkim naszym Parafianom a zwłaszcza chorym i cierpiącym, naszym Współpracownikom oraz Przyjaciołom, życzymy Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz duchowej mocy i nadziei płynącej z Chrystusowego zwycięstwa nad śmiercią.

 

Ojcowie Jezuici i Siostry Felicjanki


15 kwietnia 2019 r. odszedł od nas 
   Pan Jerzy Żydkiewicz,
       aktor, nasz parafianin. 

Msza św. pogrzebowa
w kościele św. Szczepana
odbędzie się w środę,
24 kwietnia o godz. 11.30.


Panie Jerzy - za wszystko Ci dziękujemy!

        Rodzinie zmarłego składamy wyrazy szczerego współczucia
        i zapewniamy pamięć w modlitwie.

     Niedziela Palmowa obchodzona jest w naszych kościołach na pamiątkę przybycia Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Wspominając to zbawcze wydarzenie, z głęboką wiarą i pobożnością, idziemy za Panem, aby uczestniczyć w tajemnicy Jego krzyża, dostąpić udziału w zmartwychwstaniu i życiu. W naszej parafii Uroczysta Procesja z palmami i osiołkiem, z którego najbardziej cieszyły się dzieci, rozpoczęła się o godz. 10.45. Po procesji Msza św., w której uczestniczyły dzieci z rodzicami, oraz wierni naszej parafii.

 

Fot.: Zbyszek Kubisiak

Copyright © 2014. All Rights Reserved.