IgnacyJubileuszowy Rok Ignacjański 

    16 maja 2021 r. o godz. 13:00, w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli na warszawskim Mokotowie miały miejsce uroczystości inaugurujące Jubileuszowy Rok Ignacjański, który w Towarzystwie Jezusowym na całym świecie potrwa od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 roku.

Hasło Roku Ignacjańskiego brzmi: „W Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo”.

Jezuici i wszyscy, którym bliska jest duchowość ignacjańska, będą w tym czasie świętowali 500-lecie nawrócenia św. Ignacego (20 maja 1521) oraz 400-lecie jego kanonizacji (12 marca 1622).

Od 17 maja w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli rozpoczął się w obecności relikwii św. Ignacego – Tydzień Ignacjański, który trwał do 22 maja. Każdego dnia podczas mszy św. o godz. 19.00 było można wysłuchać homilii nawiązujących do postaci św. Ignacego i do duchowości ignacjańskiej. Następnie relikwie Świętego powędrowały do prowadzonej również przez jezuitów Parafii św. Szczepana w Warszawie.

Ponadto, już od 20 maja, wszyscy wierni, którzy w czasie trwania Roku Ignacjańskiego nawiedzą jezuicki kościół i wezmą udział w organizowanych w nim nabożeństwach, będą mogli otrzymać odpust zupełny.

Centralne uroczystości inauguracyjne odbyły się w Pampelunie (Hiszpania), mieście, w którym dnia 20 maja 1521 Ignacy Loyola został ranny w bitwie. To był kluczowy moment w jego nawróceniu. Można było uczestniczyć w nich online.

„Rok Ignacjański 2021-2022 jest dla nas wielką okazją, którą powinniśmy w pełni wykorzystać, nie przegapić jej. Jest on wezwaniem skierowanym do nas, abyśmy pozwolili Panu dokonać w nas nawrócenia. Prosimy Pana o łaskę przeżycia odnowy. Pragniemy odkryć nowy entuzjazm wewnętrzny i apostolski, nowe życie, nowe drogi podążania za Panem. Dlatego wybraliśmy jako motto tego roku: W Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo (vedere tutte le cose nuove in Cristo) – napisał w specjalnym przesłaniu z tej okazji generał jezuitów o. Arturo Sosa SJ.

źródło: gosc.pl

     Jubileuszowy Rok Ignacjański w naszej parafii św. Szczepana Męczennika rozpoczęliśmy w czwartek, 20 maja 2021 r., podczas Mszy św. o godz. 18.30.

Zakończyliśmy w Uroczystość św. Ignacego Loyoli, 31 lipca 2022 r. podczas Mszy św. o g. 12.30, w niedzielę.

Wydarzenia Roku Ignacjańskiego w naszej Parafii

Uroczystość św. Ignacego Loyoli - 31.07.2022 r.

Zakończenie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego w naszej Parafii - Relacja Wideo

Copyright © 2014. All Rights Reserved.