Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie

21 Niedziela Zwykła

22 sierpnia 2021

 

  • Za trzy tygodnie, w niedzielę 12 września, odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Kościół polski przygotowuje się duchowo do tego ważnego wydarzenia.
  • Dzisiaj, w niedzielę 22 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 12.30, rozpocznie swą posługę O. Marcin Gryz SJ – nowy proboszcz naszej parafii i przełożony wspólnoty jezuitów. Tego dnia zakończy swą pracę w parafii O. Wiesław Kulisz SJ, dotychczasowy proboszcz i przełożony.
  • Nowemu proboszczowi – Ojcu Marcinowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Szczepana.
  • Dziękujemy Wam wszystkim za modlitwy i ofiary, jakie składacie na utrzymanie i funkcjonowanie naszej świątyni w tym trudnym czasie pandemii.
  • Za wszystkich Dobroczyńców naszego domu zakonnego i kościoła, w każdą środę odprawiamy Mszę św.
  • Kancelaria parafialna do końca sierpnia czynna jest we wtorki w godz. od 16.00 do 18.00 i w piątki w godz. od 10.00 do 12.00.
  • W kalendarzu liturgicznym, w najbliższy wtorek przypada wspomnienie święto św. Bartłomieja, Apostoła; w czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; w piątek – św. Moniki; w sobotę – św. Augustyna, biskupa i doktora kościoła.
  • Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.