Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie

24. Niedziela Zwykła
 
12 września 2020
 
 • XI TYDZIEŃ WYCHOWANIA pod hasłem: „W BLASKU OJCOSTWA”. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas refleksji i modlitwy za dzieci, młodzież wychowawców i wszystkich odpowiedzialnych za formację i wychowanie dzieci i młodzieży. Więcej szczegółów na stronie internetowej: tydzienwychowania.pl
 • DZIĘKUJEMY BOGU za dar nowych błogosławionych: Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej - wzywajmy ich orędownictwa przed obliczem Boga w naszej osobistej i wspólnej modlitwie.
 • ADORACJA Najświętszego Sakramentu - w każdy czwartek – całodzienne wystawienie. Zapraszamy i zachęcamy parafian do udziału w tej modlitwie.
 • MEDYTACJE POD KRZYŻEM - rozpoczynamy po wakacyjnej przerwie. Zapraszamy w piątki - 17 i 24 września, o godz. 18.00.
 • KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w naszej parafii rozpocznie się w środę, 29 września i trwać będzie do środy 24 listopada. Zapisy przez internet: szczepan.md @ gmail.com
 • BIERZMOWANIE. Szczegółowe informacje i zapisy przez internet: szczepan.bierzmowanie @ gmail.com
 • Pierwsze SPOTKANIE FORMACYJNE RODZICÓW DZIECI przygotowujących się do I-ej KOMUNII ŚW. - 21 września, wtorek, o godz. 17.15. Zapraszamy Rodziców.
 • SCHOLA PROMYKI MIŁOSIERDZIA wznawia swoją działalność po wakacyjnej przerwie. Serdecznie zapraszamy dzieci, które chciałyby swoim śpiewem ubogacać Mszę Świętą. Promyki Miłosierdzia to nie tylko śpiew, ale wyjazdy, zabawy i spotkania integracyjne. Serdecznie zapraszamy: w niedzielę na godz. 9.30 do salki w Domu Parafialnym. Czekamy.
 • POMOC uchodźcom z Afganistanu - ofiary zebrane do skarbony wyniosły - 3200,- zł.
 • JUBILEUSZ 50-LECIA ŻYCIA ZAKONNEGO o. ADAMA SCHULZA SJ - jezuity. Nasz współbrat o. Adam obchodził swój Jubileusz 1-go września b.r. Dziękować Bogu i świętować uroczyście będziemy 18 września, w sobotę, na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.
 • MSZA ŚW. PRYMICYJNA O. DAMIANA KRAWCZYKA SJ, jezuity - w przyszłą niedzielę, 19 września o godz. 12.30. O. Damian na etapie swojej formacji zakonnej i kapłańskiej przebywał w naszej wspólnocie od 2015 do 2017 roku. W tym czasie jego misją była praca z uchodźcami w Jezuickim Centrum Społecznym "W akcji". W naszej parafii pomagał w Duszpasterstwie Akademickim „Szczep” oraz był ceremoniarzem na świętach i uroczystościach.
 • KALENDARZ LITURGICZNY w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
- w środę – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej
- w czwartek - wspomnienie św. męczenników – Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; 
- w sobotę – Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.