Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie

13. Niedziela Zwykła

26 czerwca 2022

   • Autokarowa Pielgrzymka do św. Krzyża jednodniowa jest planowana na dzień 17 września 2022 r. (sobota). Zapisy do końca sierpnia. Cena - 100,- zł.
   • Burmistrz Dzielnicy Mokotów przekazuje informację społeczną o głosowaniu na projekty Budżetu Obywatelskiego. Możemy głosować do 30 czerwca. Szczegóły w gablocie lub na stronie internetowej Urzędu Miasta - bo.um.warszawa.pl
   • Dziękujemy Wam wszystkim za modlitwy i ofiary, jakie składacie na utrzymanie i funkcjonowanie naszej świątyni. W każdą środę ofiarujemy Mszę św. o g. 8.00 z Litanią do św. Józefa w intencji wszystkich Dobroczyńców naszego kościoła i domu zakonnego.
   • Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, 29 czerwca, środa. Imieniny obchodzi ks. Bp Piotr Jarecki. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
    • w dzisiejszą niedzielę, 26 czerwca, odbywa się w kościołach zbiórka na Daninę św. Piotra, tzw. świętopietrze, czyli na posługę apostolską i charytatywną Ojca Świętego. W naszej świątyni datek na ten cel możemy złożyć od dzisiaj do środy włącznie, do skarbony przy wyjściu ze świątyni.
   • W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca. 
   • W LIPCU I SIERPNIU:
    • w Niedziele - nie będzie Mszy św. dla przedszkolaków o g. 12.15 i Mszy św. o g. 17.00.
    • odwołana jest czwartkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu i piątkowe Medytacje pod Krzyżem.
    • Kancelaria parafialna - otwarta we wtorki: od 16.00 do 18.00 i w piątki: od 10.00 do 12.00. W innym czasie proszę kontaktować się z duszpasterzem.
    • 31 lipca, niedziela, godz. 12.30 - Msza św. na zakończenie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego. Poprzedzi je Nowenna do św. Ignacego, która rozpocznie się 22 lipca i Trzydniówka Roku Ignacjańskiego. Szczegóły znajdziemy na plakacie. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.
   • Decyzją Przełożonej Sióstr Felicjanek do pracy w naszej parafii, od nowego roku szkolnego przyjdzie Siostra Maria Leticja - katechetka i zastąpi Siostrę Marię Karolinę. W intencji tej zmiany będziemy modlić się 31 lipca podczas Mszy św. o g. 11.00. Zapraszam do wspólnego dziękczynienia za posługę S. Karoliny w naszej parafii z prośbą o błogosławieństwo w innym miejscu posługi.
   • Naszym parafianom, przyjaciołom, sympatykom i gościom Życzymy dobrego wypoczynku, i owocnego spędzenia czasu wakacji.

———————————————————

 • Kalendarz Liturgiczny w tym tygodniu wspomina: 

wtorek - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

środa - Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

Copyright © 2014. All Rights Reserved.